Beroun má most T. G. Masaryka a lípu republiky

Vysazení stromu republiky – tradiční lípy, pojmenování silničního mostu přes řeku Berounku po prvním československém prezidentovi Tomáši Garique Masarykovi, pietní akt u Pomníku padlých na Husově náměstí, položení květin u busty legionáře Josefa Jonáše či večerní koncert pro republiku v kostele sv. Jakuba v podání hudebního seskupení Musica alternativa.

Tak by se dal ve stručnosti shrnout program berounských oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu za účasti představitelů města – starosty Ivana Kůse, místostarosty Michala Mišiny, radních a zastupitelů - pozvání přijal také poslanec Jan Skopeček a další hosté. Hudební doprovod obstarala skupina Berouňačka a smíšený pěvecký sbor Slavoš. V jejich podání zazněla česká i slovenská hymna. A vhodným zpestřením oslav byla i výstavka dobových zbraní a vojenské výstroje, kterou u pomníku připravili členové Army muzea Zdice. Průběh oslav jsme zaznamenali v následující fotoreportáži.

Vytvořeno: 29. 10. 2018
Poslední aktualizace: 29. 10. 2018 11:02