Do MŠ Pod Homolkou se investovalo 30 milionů korun

Mateřská škola Pod Homolkou, která letos slaví 50 let od svého založení, prošla za poslední dva roky zásadní rekonstrukcí. V minulém roce se během prázdnin vyměnily rozvody vody, odpadu i elektřiny. Zásadní stavební práce ale školku čekaly v letos, kdy se objekt školky zateplil, získal novou fasádu, došlo k výměně technologií a součástí jsou i terénní úpravy. Školka nově disponuje také tzv. zimními zahradami a díky zastřešení venkovního prostoru si děti mohou nyní hrát venku i za deštivého počasí. V současnosti se ještě dokončuje budova jeslí.

Celkové náklady dosáhly 30 milionů korun, městu se ale podařilo získat dotaci z Operačního programu životního prostředí zhruba 4 miliony korun.
„Základní a mateřské školy jsou vlajkovou lodí současného vedení města.  Příkladem může být nejen MŠ Pod Homolkou, ale investice z městského rozpočtu mířily i do ostatních škol a mateřinek,“ konstatoval starosta Ivan Kůs.  Navíc v současnosti probíhá stavba nového pavilonu 2. ZŠ a MŠ Preislerova a do konce roku by měla být zahájena přístavba ZŠ na Závodí. „Na obě akce se nám navíc podařilo získat dotace,“ dodal místostarosta Michal Mišina.

Vytvořeno: 18. 9. 2018
Poslední aktualizace: 18. 9. 2018 15:40