Inspekční cesta starosty Ivana Kůse po berounských stavbách

Starosta Berouna Ivan Kůs se v pátek 27. července osobně přesvědčil, jak pokračují zásadní investiční akce města, které jsou v průběhu prázdnin v plném proudu. Navštívil mateřskou školu na Závodí, dále MŠ Tovární a MŠ Pod Homolkou. Nevynechal staveniště u základní školy v Preislerově ulici, kde vzniká nová přístavba. Svou cestu po Berouně zakončil v Branislavově ulici, kde probíhá kompletní rekonstrukce včetně nových chodníků, parkovacích stání i osvětlení.

„Byl jsem spokojen, jak stavby na jednotlivých místech pokračují. Oceňuji práci zaměstnanců odboru městských investic, jaký způsobem stavby zajišťují. Kdyby se podobným způsobem starala o rekonstrukci Plzeňské ulice dodavatelská firma spolu s investorem, byl bych spokojenější a se mnou jistě i většina berounských občanů a návštěvníků,“ zhodnotil svou inspekční cestu starosta.

Jednotlivé stavby podrobněji:

MŠ Vrchlického: zásadní rekonstrukce stávající kuchyně včetně vodovodních rozvodů i obkladů. Celková investice cca 1,4 milionu korun. Dokončení do začátku nového školního roku.

MŠ Tovární: hotovo oddělení pro nejmenší děti, v současnosti probíhá rozsáhlá rekonstrukce sociálního zařízení a šaten v hlavní budově. Město tak získá místo pro dalších 17 dětí. Městský rozpočet na tuto akci vyčlenil cca 5 milionů korun. Dokončení do začátku nového školního roku.

MŠ Pod Homolkou: II. etapa největší investiční akce v oblasti mateřských škol v letošním roce. Školka, která v letošním roce oslaví 50 let své existence, bude nově zateplená, dojde k výměně technologií a součástí budou i terénní úpravy, nový vstupní prostor, tři zimní zahrady a další.  Rekonstrukce si vyžádá 18,4 milionu korun, město na ni získalo dotaci z Operačního programu životního prostředí přes 4 miliony korun. Dokončení do začátku nového školního roku. V loňském roce se uskutečnila I. etapa rekonstrukce této MŠ za 5,2 milionů korun.

ZŠ v Preislerově ulici: přístavbou nového pavilonu získá škola nové odborné učebny. Na přístavbu se Berounu podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 72,1 milionu korun. Celkové náklady se pohybují kolem 90 milionů korun. Dokončení se předpokládá do začátku školního roku 2019/2020.

Branislavova ulice: rekonstrukce Branislavovy ulice za 16 milionů korun zahrnuje kompletní opravu vozovky, chodníků, veřejného osvětlení, parkovacího stání i propojovacích chodníků  mezi domy. Stavba pokračuje podle plánu, takže by měla být hotova v předstihu, tedy v polovině září.

Mimo navštívených školních zařízení v současné době probíhá zásadní rekonstrukce kotelny, tepelných rozvodů a výměna radiátorů v MŠ Sluníčko ve Vančurově ulici. Na tuto akci je v městském rozpočtu vyčleněno 1,9 milionu korun a stavební práce by měly skončit také k začátku nového školního roku.

Vytvořeno: 30. 7. 2018
Poslední aktualizace: 30. 7. 2018 14:26