Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

AKTUALIZACE: zvýšená koncentrace přízemního ozónu

Meteorologové varují před vysokou koncentrací přízemního ozónu v ovzduší, který jsou příčinou vysokých teplot a silného slunečního záření posledních dnů. Od 8. srpna byla Českým hydrometeorologickým ústavem opět vydána výstraha před smogovou situací, která platí do odvolání. celý text

AKTUALIZOVÁNO: Šetřete vodou z veřejného vodovodu

Neplýtvejte vodou, vyzývá občany radnice i vodohospodáři 1
Vzhledem k období sucha se město Beroun obrací na obyvatele s výzvou, aby se chovali hospodárně a vodou neplýtvali. „Pitné vody je dostatek, její dodávka ohrožena není. Přesto s ohledem na počasí je potřeba se chovat uvážlivě,“ konstatoval starosta Ivan Kůs s tím, že pokud by se situace zhoršila, je město připraveno vydat regulaci k využívání nejen pitné vody.
celý text

Ministr Dan Ťok v Berouně řešil rekonstrukci dálnice D5

#
Ministr dopravy Dan Ťok požádal starostu města Ivana Kůse o schůzku, která se uskutečnila v pondělí 30. července. Na jednání starostu doprovázeli místostarosta Michal Mišina, vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling a dále byl přizván starosta sousedního Králova Dvora Petra Vychodila. Jednání se účastnili také generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa a ředitel provozního úseku ŘSD František Sedláček. Starosta Ivan Kůs usiloval také o účast středočeského radního Františka Petrtýla, který zodpovídá za dopravu v kraji. To se ale nepodařilo.

celý text

Varování: při návštěvě lesa buďte obezřetní, hrozí požáry

Varování: buďte při návštěvě lesa obezřetní, hrozí požáry 1
Přetrvávající sucho a dlouhodobě vysoké teploty jsou již alarmující a ani prognóza Českého hydrometeorologicvkého ústavu pro nejbližší dny není příznivá. Vysoké teploty bez srážek se očekávají i nadále. Kvůli bezpečnosti a nebezpečí vzniku požárů proto město Beroun vyzývá ke zvýšené opatrnosti při návštěvách lesů. Toto upozornění je platné nejen pro samotný katastr Berouna, ale pro všechny obce v rámci celého správního obvodu. Pokud se bude situace nadále zhoršovat, zvažuje vedení berounské radnice společně s odborem životního prostředí úplný zákaz vstupu do lesa.
celý text

Inspekční cesta starosty Ivana Kůse po berounských stavbách

#
Starosta Berouna Ivan Kůs se v pátek 27. července osobně přesvědčil, jak pokračují zásadní investiční akce města, které jsou v průběhu prázdnin v plném proudu. Navštívil mateřskou školu na Závodí, dále MŠ Tovární a MŠ Pod Homolkou. Nevynechal staveniště u základní školy v Preislerově ulici, kde vzniká nová přístavba. Svou cestu po Berouně zakončil v Branislavově ulici, kde probíhá kompletní rekonstrukce včetně nových chodníků, parkovacích stání i osvětlení.
celý text

Jak to bude dál s Plzeňskou?

Jak to bude dál s Plzeňskou? 1
Tolik potřebná rekonstrukce hlavní a v podstatě jediné tranzitní komunikace ve městě, kterou Plzeňská ulice nesporně je, byla zahájena s velkým očekáváním. Bohužel toto očekávání dostává trhliny. Přes všechna předchozí ujišťování investora, rekonstrukce ulice Plzeňská nepostupuje tak, jak by si vedení radnice i občané přáli. Přitom pro její zdárný průběh udělalo město maximum. celý text

Prázdninové noviny Bohemia Centralis

Prázdninové noviny Bohemia Centralis 1
Prolistujte si Prázdninové noviny Bohemia Centralis. Titulní strana je věnovaná právě Berounu.
Bohemia Centralis je sdružení středočeských měst Beroun, Kladno, Kralupy, Rakovník, Slaný a obce Tetín. Vzniklo v roce 1997 za účelem společné podpory a propagace regionálních turistických příležitostí. Více o činnosti sdružení se dozvíte na www.bohemia-centralis.cz
celý text

Rekonstrukci lávky přes dálnici uhradí dotace v plné výši

Město Beroun si může připsat další úspěch v žádosti o dotaci, tentokrát dokonce ve výši 100 % uznatelných nákladů. Na rekonstrukci lávky přes dálnici D5 získalo ze Státního fondu dopravní infrastruktury zhruba 15,8 milionu korun. Tuto dotaci musí místo vyčerpat v průběhu dvou let. V rámci této investiční akce město investuje z rozpočtu zhruba 700 tisíc korun na veřejné osvětlení.
celý text

Poplatky za svoz popelnic zaplatíte bez navýšení do 29. srpna

Poplatky za svoz popelnic je možné uhradit bez navýšení do úterý 29. srpna, jak stanovuje vyhláška. Poplatek stejně jako v minulých letech činí 700 Kč na osobu a rok. Platbu můžete provést osobně v pokladně v budově radnice, kde lze nově částku uhradit i platební kartou. celý text

Beroun získal dotaci na přístavbu základní školy v Preislerově ulici

Beroun získal dotaci na přístavbu základní školy v Preislerově ulici 1
Beroun obdržel další významnou dotaci, tentokrát z ministerstva pro místní rozvoj. Částka ve výši 72,1 milionu korun je určena na přístavbu 2. ZŠ a MŠ Beroun, Prieslerova.

celý text

Branislavova ulice bude kvůli rekonstrukci uzavřena

Na konci června začne plánovaná rekonstrukce Branislavovy ulice, z důvodu stavebních prací je silnice neprůjezdná. Investice za 16 milionů korun zahrnuje kompletní opravu vozovky, chodníků, veřejného osvětlení a parkovacích stání. Ve svahu u budovy úřadu práce přibydou schody. „Rekonstrukce by sice podle smlouvy měla skončit 30. září, ale budeme se snažit, aby hotové dílo bylo předáno nejpozději do poloviny září,“ uvedl vedoucí odboru městských investic Miloslav Ureš.


celý text

Berounské hradby a Promenáda Bohéma obrazem

#
Sobota 16. června patřila v Berouně od ranních hodin městským slavnostem. Na Husově náměstí se konaly Berounské hradby, které návštěvníkům nabídly zajímavý hudební koktejl včetně Ivana Hlase, Eddieho Stoilow a daších. Nechybělo tradiční festivalové občerstvení a v teplém počasí přišlo vhod i pivo od některého z 13 vystavujících pivovarů.
celý text

První výstava v nové Galerii Pěší zóna odkrývá proměny Berouna

#
V Palackého ulici byla v pátek 15. června slavnostně představena nová street galerie Pěší zóna. Její vznik inicioval starosta Ivan Kůs, který také při vernisáži přiblížil první výstavu, která zaujme jak pamětníky, tak i ostatní obyvatele a návštěvníky města. Výstava Proměny Berouna totiž přináší pohled na různá zákoutí města a na srovnávacích fotografiích může každý porovnat, kolika změnami město prošlo.
celý text

AKTUALIZOVÁNO: Uzavírka Plzeňské ulice začala 13. června

Od středy 13. června bude zahájena 1. etapa rekonstrukce Plzeňské ulice. Podle aktuálních informací začne od tohoto data firma Silnice Topolany instalovat dopravní značení pro objízdné trasy a postupně se bude uzavírat jeden z jízdních pruhů na Plzeňské ulici.

Odbor dopravy Městského úřadu v Berouně na základě předložených dokumentů tak vydal povolení uzavírky silnice II/605, konkrétně od křižovatky s ulicí Koněpruská ke křižovatce s ulicí Košťálkova.
celý text

Den bezpečí v berounském kempu Na Hrázi

#
V kempu Na Hrázi se v pátek 8. června uskutečnil další ročník Dne bezpečí, který pro školáky i širokou veřejnost připravilo město Beroun ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému. Všechny přítomné v úvodu za město Beroun přivítali starosta Ivan Kůs a místostarosta Michal Mišina. Následovaly ukázky činnosti městské policie, Policie ČR, hasičského záchranného sboru a dalších.
celý text

Odborníci se přiklánějí k rekultivaci skládky Lištice

Začátkem června se v Kulturním domě Plzeňka v Berouně uskutečnilo z rozhodnutí Středočeského kraje veřejné projednání studie EIA, která řeší vliv vyklizení části skládky Lištice na životní prostředí. Uskutečněné jednání ke studii EIA a její vypracování je jedním z nedůležitějších bodů, které jsou potřebné k povolení prací. celý text

Počet cestujících po zavedení MHD zdarma vrostl o třicet procent

Po prvním měsíci, kdy byla v Berouně a v Králově Dvoře zavedena MHD zdarma, zaznamenal dopravce výrazný nárůst cestujících. V porovnání s květnem minulého roku se počet zvýšil o 12 230 (24,8 %), oproti dubnu letošního roku dokonce o 14 212 cestujících (30 %). V celoročním průměru je navýšení dokonce více než 36 %.
celý text

Do Berouna zavítal vévoda Štěpán s doprovodem

#
V sobotu 2. června zavítalo poselstvo vévody Štěpána v doprovodu rytířů, jezdců, tanečnic a kejklířů do Berouna. Na radnici je uvítal starosta Ivan Kůs v roli purkmistra. Všechny přítomné, kteří přišli poselstvo pozdravit, čekal i doprovodný program, jehož součástí bylo například bubenické vystoupení, svůj um předvedly tanečnice a diváky nadchla i ukázka šermu.
celý text

Obyvatelé Berouna recyklací elektrospotřebičů výrazně ulevili životnímu prostředí

Loni občané Berouna odevzdali k recyklaci 65 801,56 kilogramů starých spotřebičů.
Snaha obyvatel recyklovat staré a nepoužívané elektrospotřebiče se již několik let vyplácí. Město Beroun obdrželo certifikát vypovídající o přínosech třídění a recyklace elektrozařízení.
celý text

Rada kraje se vyjádřila k Lištici

Vzhledem k rozsudku o vyklizení části skládky Lištice pokračuje město Beroun podle kroků, které vyžaduje legislativa a zároveň doporučuje Ministerstvo životního prostředí ČR. Jedním z těchto kroků je zhotovení studie vlivů na životní prostředí tzv. EIA.
celý text

Strážníci budou dohlížet na bezpečnost a pořádek ze sedla kol

#
Strážníci Městské policie v Berouně budou do terénu vyjíždět nově i na kolech. Městská policie má k dispozici dvě nová, plně vybavená kola, která budou využívat především při kontrolách na cyklostezkách, ale i v dalších městských lokalitách. Strážníci budou mít k dispozici i vysílačky, které jim umožní přímý kontakt se služebnou městské policie.
celý text

AKTUALIZOVÁNO: Na Litavce byl odvolán II. stupeň povodňové aktivity

AKTUALIZOVÁNO: Litavka stále klesá 1
Hladina řeky Litavky klesá, starosta Berouna a předseda povodňové komise města Beroun proto v pátek 25. května v 9:50 rozhodl o odvolání II. stupně povodňové aktivity. Nadále platí I. stupeň povodňové aktivity, tzv. bdělost. Podle prognózy předpovědní služby Českého hydrometeorologického ústavu bude hladina Litavky v Berouně i nadále klesat. Povodňová komise města Beroun nadále kontroluje stav Litavky a doporučuje občanům sledovat vývoj situace na www.chmi.cz a aktuální informace povodňové komise na www.mesto-beroun.cz.

celý text

Vítězové soutěže Krajinou Českého krasu pojedou na výlet

#
V rámci akce Den Země se v dubnu uskutečnila soutěž pro školáky, kterou již posedmé připravil odbor životního prostředí MěÚ Beroun ve spolupráci s pedagogem Emilem Šnajdaufem. Právě s ním se děti vydaly krajinou Českého krasu, dozvěděly se řadu zajímavostí a v neposlední řadě řešily soutěžní úkoly. celý text

O dotace na opravu nemovitostí v městské památkové zóně je možné žádat do 30. června

Rada města na svém zasedání ve středu 23. května schválila "Pravidla pro poskytování dotací vlastníkům nemovitostí v Městské památkové zóně Beroun".

celý text

Upozornění na nutnost šetřit vodou

Vzhledem k blížícímu se období zvýšených nároků na odběry pitné vody žádá město Beroun společně se společností Vodovody a kanalizace Beroun, a.s. občany o šetření vodou z veřejného vodovodu. Tato voda není určena pro plnění bazénů, zálivky, mytí aut apod., je primárně určena pro zásobování obyvatelstva pitnou vodou a jejího využití k hygieně. celý text

Prezentujte se na Promenádě Bohéma

Na Náměstí Joachima Barranda se v sobotu 16. června koná Promenáda Bohéma a prezentovat se zde může každý. Prostor pro vystavující je stále volný. celý text

Při neoprávněném vstupu do lomu Kosov porušují lidé zákon

Při neoprávněném vstupu do lomu Kosov porušují lidé zákon 1
Lom Kosov v blízkosti Jarova je pro veřejnost uzavřený. I přes zákazové tabule, ale každoročně především v jarním a letním období do lomu vstupuje řada lidí, ačkoli vstupem na soukromý pozemek porušují zákon. Navíc v prostoru lomu mohou přijít k úrazu.
celý text

Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada oprav

Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada oprav 1
Při letošní odstávce čeká zimní stadion řada vylepšení
Sezóna na zimním stadionu skončila, takže je čas bilancovat. Z pohledu ředitele Berounské sportovní Antonína Marxe bylo velmi dobré obsazení ledové plochy a dařilo se skloubit provoz tak, aby se vyhovělo všem zájemcům tak, aby byl i dostatek prostoru pro veřejné bruslení.
celý text

Beránek se těší na vaše děti

Dětská skupina Beránek vznikla v prostorách Domu charity na berounském Jarově na začátku roku 2017, jako první zařízení tohoto typu na Berounsku. O deset dětí ve věku 1,5- 3 roky každý den pečuje již více než rok.


celý text

Plzeňkou zněly pěvecké sbory

#
V pořadí již 6. ročník Přehlídky pěveckých sborů pod taktovkou města Beroun a MKC společně se ZUŠ V. Talicha se konal v pátek 11. května. V Kulturním domě Plzeňka se představily dětské sbory Berušky – SZUŠ Scholla muzika Králův Dvůr, Meluzíny – ZUŠ V. Talicha Beroun, Zvonek Žebrák – ZUŠ J. Slavíka Hořovice, Jiráskáček – ZŠ Příbram, ZŠ Broumy, Krákorky – ZUŠ V. Talicha Beroun, CrisPeace – SZUŠ Dr. Lidinské Beroun, Fasol – Misol – studentský sbor Gym. J. Heyrovského Praha. Večer pak přišel na řadu slavnostní koncert dospělých sborů z Berounska. Přehlídka pěveckých sborů se koná v rámci MHF Talichův Beroun.
celý text

Strážníci si včas všimli požáru, zabránili vysokým škodám

#
Při běžné kontrole si noční hlídka městské policie ve čtvrtek 10. května krátce před půlnocí všimla, že v ulici Na Parkáně v objektu prádelny a čistírny problikává skrz okno světlo. Při bližší kontrole strážníci zjistili, že v objektu hoří, a tak začali urgentně jednat. Zavolali Hasičský záchranný sbor Beroun, Policii ČR a okamžitě zahájili evakuaci osob z bytů umístěných nad čistírnou.
celý text

Lavičky ve městě se postupně opravují

#
Městský mobiliář prochází postupnou obnovou. Na některých místech již byly opraveny lavičky, například na Husově náměstí nebo Městské hoře. celý text

Zapojte se do mládežnické cyklotour

Zapojte se do mládežnické cyklotour 1
Město Beroun spolu s partnerskými městy Brzeg a Goslar s finanční podporou Česko-německého fondu budoucnosti připravuje další ročník akce Mládežnické setkání - Cyklotour 2018. Naváže tak na úspěšné absolvování loňského ročníku, kdy mladí cyklisté absolvovali na kolech cestu z Goslaru do Berouna. Tentokrát budou mít účastníci přes sebou trasu z Berouna do polského Brzegu.Cyklotour je pro účastníky zdarma. Akci spolufinancuje město Beroun společně s Česko-německým fondem budoucnosti.

celý text

Rekonstrukce Plzeňské ulice vstoupila do další fáze

Krajská investiční akce - rekonstrukce Plzeňské ulice - pokračuje od 2. května dalšími stavebními pracemi, které výrazně omezují silniční provoz. Doposud se práce soustředily pouze na přípravu stavby a výstavbu nové dešťové kanalizace ležící podél vozovky ulice Plzeňská. celý text

Plánujeme sociální služby v Berouně a jeho okolí

Téměř každý člověk se setkal s náročnou životní situací, kterou sám nemůže zvládnout a potřebuje pomoc či podporu. Může se jednat o seniora, který již nezvládá péči o svou domácnost, zdravotně postiženého člověka, který potřebuje asistenci při dopravě do zaměstnání nebo komunikaci s úřady, rodinu, která pečuje o svého umírajícího příbuzného a chce o něj pečovat doma, dítě, které si chce popovídat o svém trápení a nemá se komu svěřit, rodinu, která se dostala do finančních problémů, které již nemá pod kontrolou a další. Do takové či obdobné situace se může dostat kdokoliv. Je tedy důležité, aby každý z nás měl jistotu, že v dané chvíli bude k dispozici účinná pomoc a podpora a to nejen v rámci okruhu svých blízkých, ale také pomoc profesionální a odborná.
celý text

Koláčefest není jen pro mlsné jazýčky

#
Na náměstí Joachima Barranda byl v sobotu 5. května ráno záhájen Koláčefest, který je součástí XIX. poberounského folklórního festivalu Staročeské máje. Kromě stánků s koláči byl připraven i kulturní program, na pódiu se od ranních hodin střídaly folkórní kapely, nechyběla ani vystoupení dětí z místních mateřských a základních škol. Ve 13:00 pak na náměstí dorazil krojovaný průvod v čele se starostou Ivanem Kůsem, který pak předal práva k pořádání májů a festival tak byl oficiálně zahájen.
Každoroční součástí festivalu je také soutěž v pojídání koláčů a vyhodnocení nejlepších koláčů od místních hospodyněk.
celý text

Jarní hrnčířské a řemeslné trhy obrazem

#
První květnový víkend patří v Berouně již tradičně Jarním hrnčířským a řemeslným trhům. Do města se ta opět sjelo 300 řemeslníků, aby mohli předvést své umění. celý text

Pietní akt k ukončení II. světové války

#
U pomníku bojovníků za svobodu v Berouně se v sobotu 5. května uskutečnil pietní akt k 73. výročí zakončení II. světové války. Akci uspořádalo město Beroun společně s Českým svazem bojovníků za svobodu, Československou obcí legionářskou a TJ Sokol. celý text

Chraňte sebe a své blízké před spalničkami, dodržujte hygienická opatření

Od začátku letošního roku je ve Středočeském kraji hlášených 13 případů onemocnění spalničkami. V 1 případě se jednalo o importované onemocnění z Ukrajiny. Mezi nemocnými jsou 3 děti do 15 let, 1 mladistvý a 9 dospělých. S nemocnými přišlo do kontaktu 217 Středočechů. Většinou se jednalo o kontakt v rámci zdravotnických zařízení – čekárny, ordinace dětského lékaře, pohotovosti, ale také rodinné výskyty a kontakt v rámci školy, školky nebo pracoviště. Dosud neonemocněl žádný senior.
celý text

Setkání pracovních skupin v rámci komunitního plánování sociálních služeb

Zajímáte se o dění ve městě nebo v jeho okolních obcích? Není Vám lhostejná situace našich spoluobčanů, kteří se nacházejí v tíživé životní situaci? Vy sám/sama potřebujete pomoc nebo radu ve své náročné životní situaci? Máte zájem se podílet na plánování a směrování sociálních služeb v našem městě a okolních obcích? Něco Vám v této oblasti chybí nebo chcete vyjádřit svůj názor k tomuto tématu?

celý text

Lublaň patřila Berounu a Václavu Talichovi

#
V Lublani odhalili pamětní desku Václavu Talichovi, který před 110 lety (v roce 1908) založil Slovinskou filharmonii. Odhalení proběhlo 19. dubna 2018 v sále hotelu Union, kde Talich s filharmonií nejčastěji vystupoval, za přítomnosti delegace města Beroun v čele se starostou Ivanem Kůsem, hudebních i politických představitelů Lublaně a velvyslankyně České republiky ve Slovinsku Věry Zemanové. celý text

Rada města Beroun má nyní pět členů

Na svůj post radního rezignovali ve středu 25. dubna Šárka Endrlová (Nezávislí Berouňáci) a Vratislav Randa (ODS). Rada města Beroun bude nyní jednat v pěti členech, i v tomto počtu je dle Zákona o obcích usnášeníschopná. celý text

Představitelé Berouna jednali s hejtmankou o dopravě

Představitelé Berouna jednali s hejtmankou o dopravě 1
Do Berouna přijela ve středu 25. dubna hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová. S představitelkou Středočeského kraje se setkali také starosta Ivan Kůs společně s místostarostou Michalem Mišinou.
Hlavním tématem jejich diskuze byla doprava. Jednali společně o situaci a problémech týkajících se rekonstrukce ulice Plzeňská, přetížené dopravě, ale také o jižním obchvatu města. Další zásadní oblastí, kterou představitelé města s hejtmankou probrali, bylo školství a případné dotace.
celý text

Poplatky za psa a za svoz odpadu se nezvýšily

Výše poplatků za svoz komunálního odpadu zůstává v letošním roce stejně jako loni.
Svoz komunálního odpadu vyjde občana Berouna na 700 Kč na rok. Poplatek je splatný 31. května. Pokud nebude poplatek uhrazen nejpozději do 90 dnů od jeho splatnosti, bude zvýšen na dvojnásobek. celý text

Beroun svolal schůzku kvůli rekonstrukci Plzeňské ulice

Na berounské radnici se konala schůzka týkající se rekonstrukce ulice Plzeňská, které se kromě vedení města účastnili zástupci realizační firmy a představitelé investora stavby, tedy Krajské správy a údržby silnic. Jedná se tedy o krajskou komunikaci, nikoli městskou, jak se někteří lidé mylně domnívají. Za prodlevy s termíny tak nemůže město,to se naopak snaží pomáhat investorovi s vyřízením všech povolení. Zástupci Berouna mimo jiné iniciovali i zmíněnou schůzku právě kvůli několika změněným termínům zahájení stavebních prací. Chtěli tak získat informace, proč k těmto průtahům dochází a kdy stavební práce skutečně začnou.
celý text

Na Závodí byla rozšířena přednost zprava do dalších ulic

V části berounského Závodí, v oblasti mezi ulicí Hostímská a železniční tratí, platí nově přednost zprava. Cílem tohoto opatření je přirozené zpomalení a zklidnění provozu. celý text

Rekonstrukce podchodu a nástupišť na vlakovém nádraží v Berouně

Na probíhající stavbě Optimalizace trati Beroun – Králův Dvůr budou 19. dubna zahájeny stavební práce, které omezí přístup cestujících na nástupiště. Po dobu čtyř měsíců, až do 15. srpna nebude přístupný podchod z výpravní budovy na 1. a 2. nástupiště a obě nástupiště se budou rekonstruovat.

celý text

Den vzpomínání na oběti holocaustu

Den vzpomínání na oběti holocaustu 1
Den vzpomínání na oběti holocaustu, Jom ha-šo'a, tentokrát připadl na čtvrtek 12. dubna. Jedná se o den připomínky šesti milionů Židů, kteří byli zavražděni během holokaustu. Na tento den nezapomněli ani představitelé města. Starosta Ivan Kůs uctil jejich památku položením věnce pod pamětní desku berounských obětí holocaustu umístěnou na budově radnice. celý text

Febiofest přijíždí do Berouna

Po úspěšné pražské části vyrazil Febiofest 26. března do regionů a má za sebou prozatím festivalové ozvěny v Českých Budějovicích, Hradci Králové, Plzni, Chomutově, Děčíně, Jihlavě, Pardubicích, Kladně, Vsetíně, Mikulově a v Liberci. Ve čtvrtek 12. dubna dorazí i do Berouna. Tady se v kině Beroun mohou diváci těšit na výběr filmů z programové nabídky.

celý text

Berounským odchovancům se v nových týmech daří

Berounským odchovancům se ve svých nových týmech daří 1
Odchovanci berounského hokeje, Ondřej Fiala (na fotografii vlevo) a Jakub Hamšík (na fotografii vpravo), získali medaile na finálovém turnaji Mistrovství České republiky v Ostravě. celý text

Městské víceúčelové hřiště na Zdejcině má nového správce

Správcem nového městského hřiště s umělým povrchem na Zdejcině se od 1. dubna stal spolek Naše Zdejcina, z.s.
Multifunkční hřiště je určeno na tenis, volejbal, nohejbal a malou kopanou a bude otevřeno od dubna do října. Branky a sítě jsou k dispozici u správce.

celý text

Sedmý program regenerace MPZ cílí na vzhled veřejných prostranství

Obslužná komunikace k obchodnímu domu Květ.
Od roku 2016 pracuje město Beroun na naplnění již sedmého Programu regenerace městské
památkové zóny. Vůbec poprvé se ale v jeho rámci řeší nejen opravy památek, například Pražské a Plzeňské
brány či jižní části hradeb, ale i příprava koncepčních materiálů a projektů zaměřených na vzhled a využití veřejných prostranství.
celý text

Velikonoce na Husově náměstí nebo v Muzeu berounské keramiky

#
Velikonoce jste mohli přivítat na některé z akcí, které pro vás připravilo Město Beroun společně s Městským kulturním centrem.
celý text

Pracovníci školství převzali na radnici ocenění

#
V obřadní síni berounské radnice byli 27. března oceněni pracovníci školství z Berounska a Hořovicka. Tato akce, která se koná v rámci Dne učitelů, se uskutečnila po čtyřiadvacáté. A takový byl symbolicky i počet oceněných. Mezi nimi nejsou tradičně jen učitelé mateřských, základních a středních škol, ale také ostatní pracovníci, jako například kuchařky, školníci či uklízečky.
celý text

Beroun se ve výzkumu Město pro byznys umístil na 4. příčce

Beroun ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys obsadil v krajském kole 4. místo. Vítězem se stal Benešov, druhý skončil Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, bronz bere Příbram. Výzkum zpracovává analytická agentura Datank a hodnotí v něm všech 205 obcí s rozšířenou působností v České republice a městské části Hlavního města Prahy.
celý text

Koncert dechových orchestrů z Berouna a Goslaru měl úspěch

#
V Kulturním domě Plzeňka se ve čtvrtek 8. března uskutečnil historicky první koncert dechových orchestrů Oddechovky ZUŠ V. Talicha v Berouně a Symphonisches Blasorchester z partnerského německého města Goslar. Jedinečný projekt, při kterém se setkali mladí umělci z obou partnerských měst, měl velký úspěch a publikum v závěru koncertu aplaudovalo ve stoje. celý text

Starosta přijal na radnici členy orchestru z partnerského Goslaru

#
V obřadní síni berounské radnice přijal starosta Ivan Kůs v úterý 6. března členy orchestru Symphonisches Blasorchester z gymnázia partnerského německého města Goslar.
Téměř čtyřicet muzikantů zůstane v Berouně tři dny. Společně s ODDechovkou Základní umělecké školy v Berouně pak jejich společné setkání vyvrcholí ve čtvrtek koncerty v Kulturním domě Plzeňka. celý text

Městský bál se nesl v duchu první republiky

#
Městský bál, který se uskutečnil první březnovou sobotu, se nesl v duchu první republiky. Většina lidí se proto oblékla do dobových kostýmů a podtrhla tak atmosféru celého plesu. O hudební doprovod se postaral skvělý orchestr Big Band Václava Zelinky a Frajeři z galerky. Přítomné nadchlo i předtančení Star dance v podání Dany Morávkové a Michala Padevěta.

celý text

Na Berounce hrozí nebezpečí - led ještě není dostatečně silný

Přestože v posledních dnech klesala teplota v noci i přes den výrazně pod bod mrazu, led na řece Berounce stále není natolik silný, aby se na zamrzlé ploše dalo bruslit. Potřebná síla ledu je alespoň 10 cm a k této hranici stále nějaký ten centimetr chybí. celý text

Knihovna připravila na březen novinku, půjčování her

Knihovna připravila na březen novinku, půjčování her 1
Městská knihovna v loňském roce evidovala 3140 aktivních čtenářů. Podle slov ředitelky Hany Ludvíkové se tento počet oproti roku 2016 zvýšil, a to především zásluhou dětských čtenářů. „Zaznamenáváme trvalý nárůst dětských čtenářů, což nás těší. Proto se také berounská knihovna zapojila do nově vznikajícího projektu Bookstart, který je určen nejmenším dětem. Jeho cílem je výchova ke čtenářství,“ uvedla Hana Ludvíková. celý text

Přečíslení některých telefonních linek Městského úřadu Beroun

Na konci ledna došlo k přečíslení některých telefonních linek Městského úřadu Beroun. Kompletní seznam pracovníků včetně správných telefonních čísel je k dispozici na www.mesto-beroun.cz v sekci Kontakty. celý text

Rekonstrukce Plzeňské se s opravami na dálnici D5 nestřetne

Vedení města Beroun v závěru loňského roku zjistilo, že hrozí souběh termínů plánované rekonstrukce Plzeňské ulice a opravy dálnice D5 v úseku Beroun – Zdice. „Pro dopravu v Berouně budou mít práce na D5 zásadní vliv a souběh obou zmíněných oprav by znamenal naprostý kolaps. Proto jsme s ohledem na dříve podepsané společné memorandum kontaktovali v závěru loňského roku ministra dopravy Dana Ťoka s žádostí o odložení opravy na dálnici D5,“ upozornil starosta Berouna Ivan Kůs.

celý text

Použitý kuchyňský olej do odpadu nepatří!

Nevylévejte použitý kuchyňský olej do odpadů, šetřete životní prostředí i životnost kanalizace. Olej v odpadu tuhne a zanáší potrubí. Navíc je energeticky a finančně velmi náročné kontaminovanou vodu vyčistit. Stačí olej doma slévat do PET lahví a uzavřené PET lahve odevzdat ve sběrném EKOdvoře v areálu společnosti AVE, která zajistí následnou ekologickou likvidaci použitého oleje. EKOdvůr ve Viničné ulici je otevřen od pondělí do pátku od 7:00 do 17:00 a v sobotu od 8:00 do 13:00. Telefon: 311 548 226.
celý text

První vítání občánků v letošním roce

#
První letošní vítání nových berounských občánků se uskutečnilo 6. února v obřadní síni berounské radnice. Mezi nové občánky města nyní patří Stella Šafránková, Adéla Deverová, Jitka Havlová, Karolína Suchá, Žofie Čápová, Filip Chaloupka, Eliška Gutejová, Barbora Hazuková, Anna Randová, Ema Sládková, Filip Hrušovský, Lukáš Malina, Beáta Kmiťová a Max Holeš.
celý text

Beroun na vlně investic

Hospodaření města za rok 2017 skončilo rekordním přebytkem, který letos pomůže financovat významné investiční akce. Navíc se podařilo doplatit úvěr, který si město v minulosti vzalo na nákup Kulturního domu Plzeňka, druhý velký úvěr na rekonstrukci kanalizačního sběrače bude splacen v letošním roce. Rok 2017 byl ve znamení projektových příprav na investice, jejichž realizaci schválili v rámci rozpočtu berounští zastupitelé. U většiny z nich se počítá s využitím dotačních titulů. V případě, že by město dotace na větší investiční akce nezískalo, jeho zdravé hospodaření a nízká zadluženost dávají velkou šanci na poskytnutí výhodného úvěru. celý text

Výstava Pavla Palusky představuje místní sportovce

V galerii Holandského domu v pondělí 29. ledna zahájil Pavel Paluska svou novou výstavu s názvem Sport ve fotografii. Úvodního slova při vernisáži se ujal moderátor Petr Král, o hudební doprovod se postarala kapela Pokus.
celý text

Ve třídění odpadu berounští občané obhájili druhé místo

Ve třídění odpadu patří berounští občané obhájili druhé místo 1
V soutěži My třídíme nejlépe obhájil Beroun druhou příčku. V kategorii měst nad 10 tisíc obyvatel ho v roce 2017 dokázaly přeskočit pouze Říčany. Do projektu, který pořádá Krajský úřad Středočeského kraje společně s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM a.s., se ve 13. ročníku zapojilo celkem 1137 středočeských měst a obcí.
celý text

Prázdninový provoz mateřských škol v Berouně ve školním roce 2017/2018

V souvislosti s významnými investičními akcemi, které budou realizovány v prázdninových měsících letošního roku v mateřských školách zřizovaných městem Beroun, budou během letošních prázdnin v provozu pouze uvedené mateřské školy ve zkrácené době 6 týdnů následovně: od 9. 7. do 27. 7. budou v provozu Mateřská škola Sluníčko Beroun, Vančurova 1154 a Mateřská škola Beroun, Preislerova 1335 (2. ZŠ a MŠ Beroun). Od 30. 7. do 17. 8. bude v provozu Mateřská škola Beroun, Drašarova 1447. celý text

Ceny Trilobit 2018 už mají své majitele

#
Český filmový a televizní svaz FITES v neděli večer odměnil nejzdařilejší počiny filmové a televizní tvorby za uplynulý rok a předal křišťálové trofeje. První letošní audiovizuální ceny Trilobit 2018 jsou uděleny. celý text

Berounští medvědi slavili osmnáctiny

#
Oslava 18. narozenin berounských medvědů Kuby a Matěje přilákala v sobotu 13. ledna na Městskou hory stovky lidí. celý text

Do Berouna zavítal izraelský velvyslanec v České republice Daniel Morton

#
Ve čtvrtek 11. ledna navštívil Beroun izraelský velvyslanec v České republice Daniel Morton. Nejprve besedoval se studenty berounského gymnázia, následně se na radnici setkal se starostou Ivanem Kůsem a místostarostou Michalem Mišinou. celý text

Vydávání rybářských lístků v roce 2018

Rybářské lístky se v letošním roce vydávají v pondělí a ve středu od 8:00 do 17:00, a to v budově radnice (Husovo nám. 68), odbor životního prostředí, č. dv. C207. celý text

Přijďte oslavit medvědí narozeniny

Přijďte oslavit medvědí narozeniny 1
Berounské večerníčkové hvězdy, medvědi Kuba a Matěj, v sobotu 13. ledna oslaví již 18. narozeniny. U medvědária na Městské hoře začne narozeninová party ve 13:00. celý text

Hledají se majitelé odchycených psů

#
Ve dnech 6. 12., 28. 12. a 2. 1. byli v katastru Berouna odchyceni psi (viz fotogalerie) a následně převezeni do útulku v Rakovníku. Majitelé psů ať kontaktují přímo útulek. celý text

Volná místa na Městském úřadu Beroun

Městský úřad Beroun hledá vhodné kandidáty pro obsazení těchto pozic: celý text

Zimní stadion má novou rolbu

Zimní stadion má novou rolbu 1
Led na Zimním stadionu Beroun je od prosince upravován novou rolbou, kterou Berounská sportovní jako provozovatel areálu zakoupila za finančního přispění města Beroun. Nová rolba vyšla na 3,5 milionu korun.
celý text

Město Beroun našlo řešení, jak zlepšit plynulost dopravy u Lidlu

Město Beroun hledá řešení, jak zlepšit dopravní situaci na světelné křižovatce na Plzeňské u výjezdu od obchodních center a Lidlu na hranicích mezi městy Berouna Králův Dvůr. Rýsuje se řešení, které by často neutěšenou situaci výrazně zlepšilo.

celý text

Beroun zahájil advent stylově

#
Pěvecká vystoupení, velký svítící anděl, zvonkohra, ohňostroj z radnice a slavnostní rozsvícení vánočního stromu i celé výzdoby ve městě. Tak v neděli 3. prosince oslavily na Husově náměstí stovky lidí příchod adventu. Nechybělo ani tradiční občerstvení a stánky s vánočními dekoracemi. Bohatý program připravilo Městské kulturní centrum na celou dobu adventu, takže kdo nestihl nedělní akci, má stále z čeho vybírat. celý text

Berounský betlém je již na svém místě. Letos přibyl anděl

#
Centrum města od čtvrtka opět zdobí berounský betlém. V letošním roce do něj řezbář Jan Viktora, který je autorem celého betléma, přidal postavičku anděla. celý text

Za odkládání velkoobjemového odpadu u popelnic čeká muže pokuta

Za odkládání velkoobjemového odpadu u popelnic čeká muže pokuta 1
Městská policie proto v rámci své pravidelné činnosti kontroluje i nepořádek kolem kontejnerových stání především na sídlištích. Často zde lidé totiž zakládají černé skládky. Velkoobjemový odpad totiž k popelnicím nepatří, občané tak porušují zákon a městskou vyhlášku. celý text

Starosta Ivan Kůs se setkal s Tomášem Ludvíkem

#
Starosta Berouna Ian Kůs přijal ve své kanceláři úspěšného berounského plavce Tomáše Ludvíka. Společně si popovídali a probrali i Tomášovy další cíle. O jeho sportovních úspěších se pravidelně dozvídáte z Radničního listu a není ani tajemstvím, že jeho ambice směřují k olympiádě. celý text

Na Husově náměstí už stojí vánoční strom

#
Vánoční strom na Husově náměstí stojí od pondělního dopoledne. Za necelý týden ho pracovníci AVE musí stihnout nazdobit a připravit na slavnostní rozsvícení. To se uskuteční v rámci adventního večera v neděli 3. prosince. celý text

Berounský advent opět nabídne bohatý program

Berounský advent opět nabídne bohatý program 1
Zahájení adventu připadá v letošním roce na neděli 3. prosince, kdy začne vánoční program ve městě. Sváteční atmosféru si budete moci užít už od 15:00 v kostele sv. Jakuba. Na vánočně vyzdobeném Husově náměstí zahájí adventní program v 16:00 Staročeští koledníci. celý text

Zájemci se už mohou hlásit na vítání občánků v roce 2018

#
V obřadní síni berounské radnice přivítala v úterý 7. listopadu radní Šárka Endrlová šestnáct nových občánků. Stali se jimi Justýna Vostrá, Adam Boughzala, Anna Gežová, Vít Kapička, Natálie Rendlová, Vojtěch Farský, Viktor Franěk, Lukáš Havlíček, Jakub Kudláček, Štěpánka Slabá, Daniel Langer, Filip Nožka, Viktorie Tmějová, Lukáš Sýkora, Vivien Duchoňová a Barbora Petráková.

celý text

Besedy pro všechny, které zajímavá téma vzdělávání

Listopadové období s sebou přináší řadu zajímavých a inspirativním seminářů a besed. Jsou určeny pro všechny, které zajímá téma vzdělávání dětí do 15 let věku.

celý text

Kde a za kolik v Berouně zaparkujete?

S blížícím se uzavřením parkoviště na pozemcích Crestylu v prostorách bývalého autoparku v kasárnách, jehož provoz majitel pozemku ukončí k 1. prosinci, přinášíme přehled parkovišť v Berouně. celý text

Beroun se ocitne v seriálu Modrý kód

#
Beroun se stal opět cílem filmařů. Tentokrát si dvě lokality vybral štáb televizního seriálu Modrý kód. V pátek 10. listopadu se tak náhodní kolemjdoucí mohli stát svědky, jak vznikají scény pro oblíbený seriál z lékařského prostředí.
celý text

Berouňané a studenti diskutovali o budoucnosti města

#
Ve čtvrtek 9. listopadu se z Kulturním domě Plzeňka uskutečnilo veřejné projednávání Programu rozvoje města Beroun na období 2018 – 2030.
celý text

Parkoviště v areálu bývalých kasáren končí 1. prosince

Parkoviště na pozemcích Crestylu v prostorách bývalého autoparku v kasárnách se bude uzavírat 1. prosince 2017. Majitel pozemku u vjezdu na parkoviště již umístil upozornění pro uživatele. celý text

Evropský týden testování na HIV i v Berouně

V pondělí 20. listopadu proběhne v prostorách Adiktologické ambulance a kanceláře terénních pracovníků Magdaléna, o. p. s. v Havlíčkově ulici testování na HIV. Akce, která se uskuteční v rámci Evropského týdne testování na HIV, je anonymní a bezplatná. celý text

Plzeňka tentokrát patřila hlubokým žesťům

Plzeňka tentokrát patřila hlubokým žesťům 1
Skvělý hudební zážitek čekal na ty, kteří si nenechali ujít v pořadí již pátý koncert mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun. Tentokrát se posluchačům představili členové Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie. celý text

Nenechte si ujít zajímavé besedy pro rodiče i odborníky

Na druhý listopadový týden jsou v rámci projektu MAP (Místní akční plán vzdělávání) připraveny besedy a semináře pro širokou i odbornou veřejnost.

celý text

Z ulic postupně mizí graffiti

#
Od poloviny srpna do konce října nechal Beroun odstranit graffiti na vybraných objektech v majetku města. „V rámci antigraffiti programu se odstranily graffity například na Jungmannově základní škole, kde byla situace nejhorší. Dále byla vybraná zeď u letního kina, Domov penzion pro seniory, mateřská škola Drašarova, kaple Panny Marie Bolestné, dopravní a dětská hřiště a například lávka přes Berounku,“ konstatoval za odbor investic a majetku Jakub Zelinka.
celý text

Seznamte se s programem rozvoje města do roku 2030

Beroun připravil koncept programu rozvoje města na období do roku 2030. Připravený pracovní návrh bude sloužit jako podklad pro diskuzi s obyvateli a pro výběr nejdůležitějších záměrů rozvoje města.
Veřejné projednání se uskuteční ve čtvrtek 9. listopadu od 16:00 v Kulturním domě Plzeňka. celý text

Čtvrtý koncert Talichova Berouna patřil harfě

Čtvrtý koncert Talichova Berouna patřil harfě 1
Skladby Josefa Suka, Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany si vychutnali návštěvníci čtvrtého koncertu Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun, a to v podání Jany Bouškové a její harfy. Zaplněný sál Kulturního domu Plzeňka umělkyni ocenil potleskem.
celý text

Pietní akt k 99. výročí vzniku samostatného Československa

#
Více než sto lidí si 28. října přišlo na Husovo náměstí v Berouně připomenout 99. výročí založení samostatného Československa. celý text

Hřbitov je už po nedělní vichřici zkontrolovaný

#
Vichřice, která v neděli zasáhla celou Českou republiku, se nevyhnula ani Berounu a i tady napáchala desítky škod. celý text

Talichův Beroun s nádechem španělských rytmů

Talichův Beroun s nádechem španělských rytmů 1
Soubor Fandango, kterému patřil v pořadí třetí koncert Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun, představil podmanivý svět španělského tance. celý text

Zapojte se do přípravy nového programu rozvoje města

Město Beroun připravilo koncept programu rozvoje města na období do roku 2030. Připravený pracovní návrh je podkladem pro diskuzi s obyvateli a pro společné pojmenování nejdůležitějších záměrů rozvoje města.
Tvorba nového programu rozvoje byla zahájena v květnu. Program je tvořen analytickou částí, návrhovou částí s dlouhodobou vizí, prioritami, opatřeními a aktivitami (činnostmi) a se střednědobým plánem stanovícím konkrétní řešení. celý text

Starosta přijal železničáře

#
O víkendu se v Berouně uskutečnilo setkání členů Mezinárodní federace pro kulturu a volný čas železničářů FISIAC. Zástupce šesti zemí, například České republiky, Slovenska, Francie nebo Belgie, přijal v pátek v obřadní síni radnice starosta Berouna Ivan Kůs. celý text

první předchozí
ze 2
poslední