Ministr Dan Ťok v Berouně řešil rekonstrukci dálnice D5

Ministr dopravy Dan Ťok požádal starostu města Ivana Kůse o schůzku, která se uskutečnila v pondělí 30. července. Na jednání starostu doprovázeli místostarosta Michal Mišina, vedoucí odboru dopravy Miroslav Jerling a dále byl přizván starosta sousedního Králova Dvora Petr Vychodil. Jednání se účastnili také generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Kroupa a ředitel provozního úseku ŘSD František Sedláček. Starosta Ivan Kůs usiloval také o účast středočeského radního Františka Petrtýla, který zodpovídá za dopravu v kraji. To se ale nepodařilo.

„Ministr Dan Ťok nás společně se zástupci ŘSD rámcově seznámil s dalšími záměry týkající se rekonstrukce dálnice D5. Plní tak podmínky memoranda, které bylo uzavřeno v roce 2016 mezi ministerstvem dopravy, ŘSD a městy Berouna Králův Dvůr. které zajišťuje koordinaci jednotlivých oprav komunikací na úrovni města, Středočeského kraje i ŘSD a zajišťuje městu Beroun informovanost o chystaných projektech,“ konstatoval starosta Ivan Kůs. Díky memorandu se například v letošním roce podařilo posunout plánovanou rekonstrukci dálnice D5 v úseku katastrů měst Beroun a Králův Dvůr tak, aby se stavební práce a s nimi spojené uzavírky neprováděly souběžně s rekonstrukcí Plzeňské ulice, což reálně hrozilo. „Ministra dopravy jsme informovali o složitostech, které Středočeský kraj jako investor má s postupem prací právě na rekonstrukci Plzeňské ulice. Bohužel to má nepříznivý dopad na život ve městě. S ohledem na plánované stavební práce na D5 jsme opět zdůraznili, že se budeme zasazovat o to, aby se negativní vliv prací na D5  a s nimi spojené omezení plynulosti dopravy pro občany Berouna i jeho návštěvníky minimalizoval,“ zdůraznil Ivan Kůs.

Jak místostarosta Michal Mišina doplnil, pondělní schůzka byla prvním jednáním, kde se pouze nastínily plány týkající se rekonstrukce dálnice D5. Při dalších schůzkách by se měly jednotlivé termíny konkretizovat.

Rekonstrukce dálnice D5 ale nebyla jediným tématem, které zástupci města s ministrem dopravy probírali. Rámcově hovořili o stavbě vysokorychlostní železnice a s ní spojených ochranných pásmech.  „Upozornili jsme také na hluk z dálnice s tím, že jsou v Berouně překračovány normy. Na jednání jsme se domluvili, že tuto problematiku budeme společně s ŘSD dále řešit,“ dodal Michal Mišina.

Vytvořeno: 2. 8. 2018
Poslední aktualizace: 4. 9. 2018 08:11