Při neoprávněném vstupu do lomu Kosov porušují lidé zákon

Při neoprávněném vstupu do lomu Kosov porušují lidé zákon 1Lom Kosov v blízkosti Jarova je pro veřejnost uzavřený. I přes zákazové tabule, ale každoročně především v jarním a letním období do lomu vstupuje řada lidí, ačkoli vstupem na soukromý pozemek porušují zákon. Navíc v prostoru lomu mohou přijít k úrazu.

Zástupci vedení města Beroun v čele se starostou Ivanem Kůsem o tomto problému už v minulém roce jednali s Velkolomem Čertovy schody, majitelem lomu.

„Vstup na pozemek je možný pouze se souhlasem majitele. Bohužel lomy jsou především v létě velkým lákadlem a lidé si neuvědomují ani nebezpečí, které jim hrozí. V našich lomech provádíme namátkové kontroly,“ uvedl ředitel Velkolomu Čertovy schody Igor Novák. Návštěvníci lomu tak při porušení zákona mohou mít problémy se zákonem.

O zákazu vstupu na pozemek lomu nyní veřejnost informují nové výstražné cedule a vstup chrání i plechová vrata.

Vytvořeno: 21. 5. 2018
Poslední aktualizace: 21. 5. 2018 11:56