Rada kraje se vyjádřila k Lištici

Vzhledem k rozsudku o vyklizení části skládky Lištice pokračuje město Beroun podle kroků, které vyžaduje legislativa a zároveň doporučuje Ministerstvo životního prostředí ČR. Jedním z těchto kroků je zhotovení studie vlivů na životní prostředí tzv. EIA.

Žádost na její vypracování město podalo na Středočeský kraj a nyní prochází schvalovacím procesem. Jedním z dotčených subjektů, který se k EIA vyjadřuje, je Rada kraje, která již zaujala i příslušné stanovisko.

V tiskové zprávě Středočeského kraje ze dne 23. dubna se uvádí, že pro Radu kraje je z hlediska vlivů na životní prostředí nejvíce přijatelné zachování stávajícího tělesa skládky bez zásahu do její vnitřní struktury. Předpokládá to pouze terénní úpravy, dovoz rekultivační zeminy v omezeném rozsahu, následnou biologickou rekultivaci a provádění monitoringu.

Studie EIA bude z rozhodnutí Středočeského kraje veřejně projednána 4. června v Kulturním domě Plzeňka.

Vytvořeno: 1. 6. 2018
Poslední aktualizace: 1. 6. 2018 11:33