Navigace

Odeslat stránku e-mailem

Obsah

Rekonstrukce mostu na Zavadilku probíhá podle harmonogramu

Typ: ostatní
Přestože by se na první pohled mohlo zdát, že rekonstrukce železničního mostu na Zavadilku, jejímž investorem je Středočeský kraj, postupuje pomalu, podle berounského místostarosty Michala Mišiny probíhají stavební práce v souladu s harmonogramem.

„Denně řešíme řadu stížností lidí, kteří upozorňují na nečinnost stavební firmy a poukazují na to, že řidiči musí zbytečně most objíždět. Rád bych ale všechny ubezpečil, že tomu tak není. 
Problém je v tom, že stavební práce nesmí ohrozit projíždějící vlaky pod mostem, a tomu je nutné přizpůsobit i režim stavby. Pracuje se proto v časových intervalech v době traťových výluk, které ale nejsou 24 hodin denně,“ uvedl. Poukázal přitom na to, že se městu podařilo prosadit, aby se pro rekonstrukci mostu využily právě tyto traťové výluky. Původně se totiž uvažovalo pouze o nočním režimu stavby, který by výrazně ovlivnil noční klid zdejších obyvatel. „Byl jsem zástupci realizační firmy PORR a KSÚS ubezpečen, že práce probíhají dle harmonogramu a termín dokončení není ohrožen,“ dodal Michal Mišina


Vytvořeno: 25. 6. 2017
Poslední aktualizace: 25. 6. 2017 23:10