Rekonstrukci Plzeňské ulice dokončí nově vybraná firma

Vzhledem ke komplikacím ze strany dodavatele, které provázejí rekonstrukci silnice Plzeňská (II/605), avizoval investor, tedy Středočeský kraj jako vlastník této komunikace, že uvažuje o ukončení smlouvy se současným dodavatelem stavby, firmou Silnice Topolany, a. s. Podle radního Středočeského kraje pro dopravu Františka Petrtýla zhotovitel ukončí stavební práce k 30. 10. 2018, kdy bude hotov 1 km silnice II/605 od křižovatky s Koněpruskou až po křižovatku s Košťálkovou ulicí.

Na zhotovitele chodníků a cyklostezky bude vypsáno nové výběrové řízení

Současně s rekonstrukcí vozovky na Plzeňské ulici mělo město Beroun naplánovanou opravu chodníků, výstavbu nové cyklostezky a nové osvětlení. Ve výběrovém řízení na zhotovitele chodníků a cyklostezky, kterou vypsalo město Beroun, zvítězila firma Silnice Topolany. Smlouva ale nebyla do dnešního dne uzavřena. Kvůli posunu termínů realizace Plzeňské ani podepsaná být nemohla, protože firma není schopna garantovat termín, který byl v podmínkách výběrového řízení.

Z tohoto důvodu se vedení města rozhodlo smlouvu neuzavřít a výběr dodavatelské firmy zopakovat s tím, že realizace by probíhala na jaře příštího roku. V letošním roce by se dokončil povrch a přístup na autobusových zastávkách ve směru na Prahu a zajistily se vjezdy a přístupy k nemovitostem na jižní straně komunikace. Výhodou tohoto řešení je možnost požádat znovu o dotaci na chodníky, kterou letos město nezískalo. Zároveň bude podána žádost o dotaci na veřejné osvětlení.

Vedení města Beroun si uvědomuje, že rekonstrukce Plzeňské ulice omezuje obyvatele Berouna i jeho návštěvníky. Jedná se sice o páteřní komunikaci uprostřed města, ale je v majetku Středočeského kraje, který tuto akci realizuje. Město Beroun se celou dobu snažilo dodavateli stavby vyjít vstříc, ale v první řadě muselo hájit zájmy občanů. Firma nebyla během čtyř měsíců schopna vyřídit potřebné povolení pro objízdnou trasu kamionů přes dálnici D5. Reálně tak hrozilo, že i tato vozidla by využívala objízdnou trasu přes Jungmannovu ulici a Třídu Míru. Kvůli průtahům se zmíněnou objízdnou trasou došlo k výraznému zdržení termínů.

Výstavba kruhového objezdu v Košťálkově ulici

Podle radního Petrtýla realizaci okružní křižovatky s Košťálkovou ulicí, kterou si město Beroun prosadilo, provede až následně nově vybraný zhotovitel. Stavba kruhového objezdu současným zhotovitelem by se z technologických důvodů protáhla do jarních měsíců, čímž by došlo ke střetu s rekonstrukcí dálnice D5.

Jak František Petrtýl dále uvedl, bude následně po převzetí části zhotoveného díla a úpravě projektové dokumentace probíhat v zimním období nový tendr na zhotovitele, jenž po podpisu smlouvy o dílo započne dle předpokladu rekonstrukcí komunikace III/2365 (Jungmannova ulice v Králově Dvoře) tak, aby komunikace II/605 (Plzeňská ulice) mohla sloužit jako objízdná trasa při pracích na dálnici D5. Až budou hotovy práce na dálnici, započnou práce na Plzeňské.

O dalších krocích rekonstrukce Plzeňské ulice budeme veřejnost informovat prostřednictvím webových stránek a tisku.

Vytvořeno: 24. 8. 2018
Poslední aktualizace: 24. 8. 2018 12:43