Strážníci budou dohlížet na bezpečnost a pořádek ze sedla kol

Strážníci Městské policie v Berouně budou do terénu vyjíždět nově i na kolech. Městská policie má k dispozici dvě nová, plně vybavená kola, která budou využívat především při kontrolách na cyklostezkách, ale i v dalších městských lokalitách. Strážníci budou mít k dispozici i vysílačky, které jim umožní přímý kontakt se služebnou městské policie.

Pořízení kol pro potřeby městské policie inicioval starosta Ivan Kůs, který je sám velký příznivec cyklistiky. „Strážníci na kolech budou moci zejména v turistické sezóně dohlížet na pořádek, bezpečnost a dodržování pravidel na frekventovaných místech, především na cyklostezce podél řek Berounky a Litavky, ale například i na nádraží. Navíc v době, kdy řešíme dopravní přetíženost ve městě, mohou být strážníci na kolech pro mnohé příkladem,“ konstatoval starosta.

Podle slov velitele strážníků Alexandra Scherbera budou kola využívat čtyři strážníci, do terénu vždy vyjedou dva současně. Jejich úkolem bude mimo jiné dohled na bezpečný pohyb chodců i cyklistů ve zmíněných lokalitách, průjezd aut na cyklostezkách, pobíhání psů, ale také rozdělávání ohně například v lomu Alkazar nebo stanování na nepovolených místech.

Vytvořeno: 29. 5. 2018
Poslední aktualizace: 29. 5. 2018 13:40