Varování: při návštěvě lesa buďte obezřetní, hrozí požáry

Varování: buďte při návštěvě lesa obezřetní, hrozí požáry 1Přetrvávající sucho a dlouhodobě vysoké teploty jsou již alarmující a ani prognóza Českého hydrometeorologicvkého ústavu pro nejbližší dny není příznivá. Vysoké teploty bez srážek se očekávají i nadále. Kvůli bezpečnosti a nebezpečí vzniku požárů proto město Beroun vyzývá ke zvýšené opatrnosti při návštěvách lesů. Toto upozornění je platné nejen pro samotný katastr Berouna, ale pro všechny obce v rámci celého správního obvodu. Pokud se bude situace nadále zhoršovat, zvažuje vedení berounské radnice společně s odborem životního prostředí úplný zákaz vstupu do lesa.

Varování před nebezpečím požárů vydal i Český hydrometeorologický ústav, který je platný do odvolání a vztahuje se na okresy: Beroun, Kladno, Kolín, Mělník, Mladá Boleslav, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Rakovník.
Připomínáme, že ze zákona je zakázáno rozdělávání otevřeného ohně v lese, ale i v prostoru 50 m od lesa. Za porušení zákona hrozí pokuty.

Doporučení k vyvarování se aktivit, které by mohly vyvolat požár nejen v lesních porostech:

• V lesích, ale i jinde v přírodě nerozdělávat oheň, nevypalovat trávu, nekouřit, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.

• Být si vědom toho, že požáry mohou vzniknout i při úderu bleskem.

• V oblastech se zaschlou vegetací a v blízkosti polí s obilím, včetně posekaných polí s ležící slámou, dbát zvýšené pozornosti při pohybu zemědělské mechanizace a automobilové dopravy.

• Při probíhajících žních se zemědělcům doporučuje dohodnout se s profesionálními nebo dobrovolnými hasiči o aktivních hlídkách se základní hasičskou technikou u pole.

Vytvořeno: 31. 7. 2018
Poslední aktualizace: 31. 7. 2018 11:23