V Berouně se již zčásti jezdí na tzv. zelenou vlnu

V tomto týdnu byla ukončena 1. etapa synchronizace pěti semaforů v dopravně nejkritičtějším berounském úseku od křižovatky Lidická až po světelnou signalizaci u Jungmannovy základní školy.  Nový systém umožňuje při dodržení maximální povolené rychlosti průjezd Berounem na tzv. zelenou vlnu. Sám reaguje díky smyčkám v komunikacích i na zvýšenou hustotu provozu v ranních a odpoledních špičkách. Momentálně probíhá zkušební provoz, který má odhalit případné nedostatky v nastavení semaforů.

V rámci úprav světelných křižovatek došlo i ke změně při odbočování u Plzeňské brány vlevo do ulice Tyršova. Šipka pro odbočení vlevo z Plzeňské ulice se rozsvítí současně se šipkou pro směr rovně a vozidla v protisměru budou naopak o něco pozdržena, což umožní vyklizení křižovatky. V odbočovacím pruhu se tak již nebudou vozidla hromadit a zpomalovat dopravu za sebou.  V této souvislosti žádáme řidiče, aby pozorně sledovali provoz v této části města a nejezdili podle zvyku, přispějí tak k větší bezpečnosti a plynulosti dopravy.

Práce na optimalizaci světlené signalizace, jejímž cílem je zlepšení průjezdnosti městem, budou dále pokračovat po dokončení stavebních prací v Plzeňské ulici. V rámci druhé etapy se bude řešit synchronizace tří semaforů na křižovatkách Bratří Nejedlých, Koněpruská a Obchodní a jejich následné zapojení do celého systému.

Vytvořeno: 24. 8. 2018
Poslední aktualizace: 24. 8. 2018 12:51