Výstavní síň Jiřího Jeníčka

Interiéry Pražské brány jsou od roku 2001 výstavní scénou studentů katedry fotografie pražské FAMU. Stalo se tak na základě dohody o kulturní spolupráci, kterou město Beroun uzavřelo s Akademií muzických umění v Praze.
V současnosti zde můžete vidět výstavu Barevný fotogram vznikla v rámci spolupráce s pařížským fotografem a pedagogem Marco Bellinim, a jsou zhotoveny na klasický barevný materiál. Práce byly realizovány ve Studiu Beroun a podíleli se na nich studenti Atelieru klasické fotografie pod vedením doc. Martina Steckera.

Ve dvou klenutých místnostech, do nichž se vstupuje po úzkém, točitém schodišti, je možné zhlédnout od jara do podzimu dva dny v týdnu aktuální soubory fotografií, které nutí k úsměvu i k zamyšlení. Galerie nese od roku 2003 na počest významného berounského rodáka a českého fotografa název Výstavní síň Jiřího Jeníčka. Z okének výstavní síně je krásný výhled na centrum města.

V Pražské bráně
26643 Beroun