Dny evropského dědictví a Hrnčířské trhy 2017
Připomeňme si na fotografiích oslavy Dnů evropského dědictví a již 21. ročník Hrnčířských trhů. V rámci Hrnčířských trhů a oslav Dnů evropského dědictví přijeli do Berouna na pozvání města zástupci německého Goslaru a polského Brzegu. Zastupující goslarská starostka Renate Luksch a brzegský starosta Jerzy Wrebiak se mimo jiné zúčastnili společně se svým berounským protějškem předávání ceny města Zlatá brána, které odborná porota, v níž zasedla i městská architektka Dana Vilhelmová, uděluje každoročně třem vybraným hrnčířským stánkům za mimořádnou uměleckou, řemeslnou a tvůrčí úroveň díla. V soutěži na téma „Zahradní keramika“ byla mimo jiné oceněna dvojice hrnčířek Vanda Grecová a Valerie Stehlíková z Prahy za své originálně ztvárněné smrže.
Na hrnčířských trzích se opět prezentovali polští výtvarníci se svou originální Boleslawieckou keramikou.
Hrnčířské trhy mají i svůj charitativní rozměr. „Příspěvky od stánků s občerstvením jsme opět věnovali na dobročinnou sbírku Katolické farnosti Beroun. Částka ve výši 62250 korun bude použita na opravu zdi berounské fary. Na stejné účely půjde i výtěžek Hrnčířské tomboly, konkrétně 40 tisíc korun. Na bezplatných parkovištích zase řidiči přispěli dobročinným organizacím Dobromysl, Klubíčko a Slunečnice více než čtrnácti tisíci korunami,“ uvedl organizátor trhů Vladimír Izbický.
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2017 11:30








