Prvňáčci ze ZŠ Wagnerovo náměstí byli pasováni na čtenáře

V prostorách Městské knihovny Beroun se v pátek 29. května uskutečnilo slavnostní pasování nových čtenářů. Mezi rytíře knih a příběhů bylo přijato šestnáct žáků z 1. C ZŠ Wagnerovo náměstí.

Role pasujícího krále se letos ujal místostarosta Dušan Tomčo, který malé školáky slavnostně pasoval na čtenáře. Děti během programu předvedly, jak pěkně už umějí číst, a za svou snahu si vysloužily velkou pochvalu.

Místostarosta Dušan Tomčo při slavnostním pasování vyzdvihl sílu slova, a to zejména toho psaného. Dětem popřál, aby si ke knihám našly hezký vztah, protože právě četba rozvíjí fantazii, znalosti i porozumění světu kolem nás. Na závěr všem prvňáčkům popřál krásné a veselé blížící se letní prázdniny.

Každý z prvňáčků si odnesl Čtenářský glejt a také knihu, která jim bude připomínat jejich první velký čtenářský úspěch. Celá akce se nesla v příjemné a veselé atmosféře a dětem i dospělým se velmi líbila.

Datum vložení: 29. 5. 2026 13:21
Datum poslední aktualizace: 29. 5. 2026 13:32