Informace k získání barevných nádob na třídění odpadu

Pomozte snížit náklady za komunální odpad a třiďte pohodlně u svého rodinného domu. Třídění odpadu umožňuje, aby materiál neskončil spolu s ostatními odpady na skládce, ale mohl být znovu využit, tedy zrecyklován. Vytříděné odpady tak mohou sloužit jako vstupní surovina pro vznik nových výrobků, které můžeme další dlouhé roky používat.

Beroun má nyní k dispozici 4300 kusů nádob na třídění papíru a plastu a 300 kusů hnědých popelnic na bioodpad, všechny o objemu 240 litrů. O vlastní třídící nádobu tak může požádat každý majitel rodinného domu po celém městě. Jak to udělat?

Elektronicky

Na webových stránkách města je umístěna smlouva o výpůjčce (viz odkaz níže), kterou stačí vyplnit, podepsat a naskenovanou zaslat na adresu: beroun@ave.cz.

Pozor, smlouvy nelze přijímat prostřednictvím datové schránky!

Ve formuláři zaškrtněte, o které nádoby máte zájem a zda si je chcete vyzvednout osobně ve sběrném dvoře v areálu AVE ve Viničné ulici nebo preferujete rozvoz. Pokud budete chtít navíc také nádobu na bioodpad, je potřeba vyplnit i druhý formulář.

Smlouva o výpůjčce pro nádoby na papír a plast ke stažení ZDE (168.67 kB)

Smlouva o výpůjčce pro nádobu na bioodpad ke stažení ZDE (161.01 kB)

Osobně v podatelně MěÚ Beroun, Husovo nám. 68

V budově radnice u stolku před vchodem na pracoviště CzechPoint najdete dva druhy smluv o výpůjčce - na bioodpad a na plasty a papír. Na místě vyplníte dvakrát tiskopis vybrané smlouvy dvakrát. Jeden si ponecháte, druhý odevzdáte v podatelně. Máte-li zájem ještě o nádobu na bioodpad, vyplňte také druhý formulář. Rozvoz nádob není vázán na vaši přítomnost a bude uskutečňován postupně podle zájmu v jednotlivých městských částech až do konce února. Nádoby budou doručeny na adresu uvedenou ve smlouvě a složeny před vaším domem.

Osobně ve sběrném dvoře v areálu AVE

Tuto možnost doporučujeme všem, kteří si chtějí nádoby i rovnou odvézt a nečekat na rozvoz. Budete potřebovat pouze občanský průkaz a propisku. Smlouvu můžete vyplnit rovnou na místě nebo si formulář stáhnout z webu a vyplněný odevzdat obsluze sběrného dvora ve dvou vyhotoveních s tím, že jeden výtisk si ponecháte.

Co byste měli ještě vědět

• Osobní výdej i hromadný rozvoz nádob začne od ledna 2022. Chcete-li si tedy nádobu rovnou odvézt, vyčkejte s vyřízením na začátek příštího roku. V případě, že upřednostňujete rozvoz, můžete si smlouvu vyřídit již během prosince.
  • Podle podmínek dotace se začne se svozem odpadu z nových nádob od 1. března 2022. I když získáte popelnice dřív, vyčkejte s tříděním do této doby. V lednu a v únoru se vyvážet ještě nebudou.
  • Pořízení nádob bylo financováno z dotace a jsou proto majetkem města po dobu pěti let. Z tohoto důvodu je pro jejich předání nutná smlouva o výpůjčce. Jedna je určena pro nádoby na plast a papír, na nádobu na bioodpad, která je službou doplňkovou, vyplňujete druhou smlouvu.
  • O nádoby budete moci požádat i po 1. březnu 2022. V tomto případě si je však budete muset vyzvednout osobně nebo využít možnosti individuálního rozvozu, která bude již zpoplatněna.
  • Sběrný dvůr je otevřen ve všední dny od 7:00 do 17:00, v sobotu od 8:00 do 13:00.
  • Pokud chcete vyzvednout nádoby pro někoho jiného, nepotřebujete jeho občanský průkaz, ale předvyplněnou smlouvu.
  • Nemusíte si brát všechny druhy nádob, je na vás, jaké si vyberete.