Obsah

Tipy na volný čas

Medvědárium

Medvědárium

Symbol medvěda má město Beroun ve znaku i na svém praporu. V říjnu 2000 si navíc pořídilo také medvědy živé. Kuba, Vojta a Matěj se narodili 13. ledna 2000 v Českém Krumlově čtrnáctiletým rodičům Kateřině a Vokovi.
Zanedlouho je proslavil večerníček Václava Chaloupka Méďové. Po natáčení našli domov na Městské hoře v Berouně, kde město nechalo postavit medvědárium. Huňáči tu mají krásný a rozlehlý výběh (téměř 25 arů) s bazénkem. Nachází se tu tři ložnice, přípravna krmiva.
V blízkosti je dětské hřiště i občerstvení.
Od 13. dubna 2016 žijí v medvědárium již jen Matěj a Kuba. Nejmenší Vojta v tento den zkolaboval při koupání v bazénku a zemřel. Při lednové oslavě narozenin však gratulanti vždy věnují Vojtovi tichou vzpomínku. Zavzpomínat na všechny tři medvědy můžete i ve videu ze 14. narozenin dole pod textem.

Informace pro řidiče: Pro parkování využívejte některé z parkovišť, nejbližší parkoviště se nachází u Medicentra, využít lze například i parkovací dům.

[b]SBÍRKA NA MEDVĚDY

Na chov medvědů v Berouně můžete přispívat do kasičky u medvědária nebo přímo na speciálně zřízený účet veřejné sbírky. Město ročně na provoz medvědária vyčleňuje částku přesahující milion korun. Je třeba zajistit údržbu i ostrahu areálu, energie, likvidaci odpadů, krmení pro medvědy, veterinární péči, mzdy pracovníků medvědária.
Číslo účtu: 51 - 4852560217/0100zobrazit v mapě
In-line dráha

In-line dráha

Nové sportoviště, které nemá obsluhu, nabízí bruslařům dva in-line okruhy o délce 423 a 153,9 metrů. Jeho součástí je i několik laviček pro odpočívající sportovce a přilehlé parkoviště s 27 místy. Přímo u drah je v letních měsících v provozu terasa s občerstvením, které provozuje blízká pizzerie Domino.

zobrazit v mapě
Rákosníčkovo dětské hřiště

Rákosníčkovo dětské hřiště

Hřiště je umístěno za supermarketem Lidl a mezi činžovními domy.
Vybavení: prolézačka s lany, sypací trubkou a skluzavkou; houpačka hnízdo; pružinové houpadlo; domeček; houpačka; kolotoč.

zobrazit v mapě
Skatepark

Skatepark

Areál nabízí různě obtížné sekce pro začátečníky i profesionály. Plocha nezastřešeného železobetonového skateparku o velikosti 40 x 20 m splňuje parametry profesionálního sportoviště. Zájemci zde najdou takzvané real street prvky, které simulují pouliční ježdění, imitující schody, zábradlí, šikmé nájezdy a rádiusy.

zobrazit v mapě
Sportcentrum Eden

Sportcentrum Eden

Areál je zaměřený na sportovní a volnočasové aktivity, kde najdete adrenalin, zábavu, ale i pohodu, klid a relax. Golfisté mají k dispozici indoor golf. Centrum vám nabízí lukostřelbu s instruktorem, k dispozici jsou sportoviště na tenis, volejbal, nohejbal, beachtenis a beachvolejbal a v zimním období badmintonový kurt.

zobrazit v mapě
38  Městská hora

38 Městská hora

Na vrchu 291 m n. m. bylo ve středověku vybudováno mohutné předsunuté opevnění. Podle množství pozemků, které vlastnila církev, se vrcholu říkalo Kněží hora. Od 80. let 19. století byla Městská hora postupně přeměňována péčí okrašlovacího spolku a Klubu českých turistů na lesopark.

zobrazit v mapě
41  Rozhledna na Dědu

41 Rozhledna na Dědu

Na vrcholu Děd 492 m n. m. vystavěl Klub českých turistů s pomocí okrašlovacího spolku kamennou 12 m vysokou rozhlednu. V majetku města je od roku 2013.

zobrazit v mapě
Lesopark Městská hora

Lesopark Městská hora

Vyhledávaným místem berounských obyvatel i turistů je přímo uprostřed města lesopark Městská hora. V klidném prostředí lesoparku byla vybudována dětská hřiště pro malé i velké děti a medvědárium i opravena rozhledna z roku 1936.

zobrazit v mapě
Berounská Čertovka

Berounská Čertovka

Na říčním náhonu bývaly již od středověku soustředěny největší mlýny ve městě - Křížův, Zajíčkův a Panský, které byly postupně přestavovány do nynější podoby. Všechny tyto mlýny jsou dnes již nefunkční a využívají se k jiným komerčním účelům.

zobrazit v mapě
Tipsport laguna Beroun

Tipsport laguna Beroun

Tipsport laguna návštěvníkům a obyvatelům Berouna i širšího okolí nabízí sportovně-zábavné vyžití v prostorách moderního aquaparku s širokou nabídkou služeb, která má ambice pokrýt Vaše nadstandardní požadavky volnočasových aktivit.

zobrazit v mapě
Rodinné centrum Slunečnice, o.s.

Rodinné centrum Slunečnice, o.s.

Rodinné centrum Slunečnice, o.s. je stabilní, zkušená organizace poskytující již bez mála deset let komplexní pro rodinné služby pro obyvatele celého okresu Beroun. Organizace byla založena v roce 2003 a od té doby se velice dynamicky vyvíjí.

zobrazit v mapě
Studio PUK

Studio PUK

Nemáte rádi klasické posilovny a fitness studia,ale přesto byste rádi udělali něco pro své tělo? V našem studiu najdete nejmodernější a nejúčinnější přístroje k redukci vaší váhy ,budete hubnout, odstraňovat celulitidu a zároveň si zvyšovat tělesnou kondici bez námahy.

zobrazit v mapě
Idea Creative

Idea Creative

V dílně pořádáme specializované kurzy pro začátečníky i pokročilé, workshopy a také realizujeme narozeninové oslavy pro děti (i pro dospělé) s tvořením. Naše dílna je otevřena pro veřejnost, tzn. v naší dílně můžete tvořit kdykoliv během otevírací doby. Na určité druhy technik vám zapůjčíme pomůcky, vy si dokoupíte materiál či donesete vlastní. Součástí dílny je dětský koutek, ve kterém si vaše ratolesti mohou hrát během vašeho nákupu nebo kurzu.

zobrazit v mapě
Taneční Centrum R.A.K. Beroun

Taneční Centrum R.A.K. Beroun

Taneční Centrum R.A.K. Beroun se zabývá především výukou a tréninkem moderních tanečních stylů, se zaměřením pro účast na soutěžích, ve stylech: hip hop, show dance, disco dance, street dance, break dance, jazz dance (a další taneční styly). Výuka je zaměřená na děti ve věku od 4 let po dospělé bez omezení věku.

zobrazit v mapě