FOTOREPORTÁŽ: Velikonoce na náměstí Joachima Barranda

Náměstí Joachima Barranda ožilo ve středu 27. března dětským smíchem, písničkami a tanečky. Konala se zde totiž oslava Velikonoc, během které se na pódiu vystřídaly děti z berounských mateřských škol se svým programem.

Současně místostarostové Michal Mišina a Dušan Tomčo vylosovali vítěze tajemné postavičky z velikonočního betlému na Husově náměstí. Tentokrát řezbář Jan Viktora vyřezal nádherného šneka, kterého vyhrál Jonáš Křikava. Gratulujeme.

A tím losování nekončilo. Následně totiž místostarostové vybrali školku, která se mohla radovat z obrovské pomlázky, kterou vlastnoručně upletl Michal Mišina. Pomlázku si nakonec odnesla MŠ Sluníčko.

Důvod k radosti měl také Niels Wachtl, který z rukou ředitelky Městské knihovny Beroun Michaely Škeříkové převzal ocenění Čtenář roku.

Velikonoce na náměstí Joachima Barranda se ale neodehrávaly jen na pódiu. Součástí byla totiž  prezentace poskytovatelů sociálních a návazných služeb. U jednotlivých stánků se tak zájemci mohli dozvědět užitečné informace nebo zakoupit vystavené zboží a podpořit tak některou z organizací. Výrobky svých studentů zde nabízeli také zástupci SOŠ a SOU Hlinky a DDM Beroun. Posledně jmenovaná organizace zároveň připravila v zahradě Muzea berounské keramiky otevřené dílny, kde si děti mohly například vybarvit své vajíčko nebo si užít některou z připravených pohybových aktivit.

Velikonoce na náměstí Joachima Barranda jsou za námi, ale ty pravé svátky nás teprve čekají. Přejeme vám, ať si je se svými blízkými užijete co nejlépe.

Datum vložení: 27. 3. 2024 12:31
Datum poslední aktualizace: 27. 3. 2024 12:33