První ročník grafické soutěže Správným směrem má své vítěze

Letos se v Berouně uskutečnil první ročník grafické soutěže Správným směrem, kterou vyhlásilo město Beroun ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou.

Myšlenkou tohoto projektu bylo vyjádřit svůj životní postoj ke stále trvajícímu problému drog, a to v podobě návrhu protidrogového plakátu. Zapojit se mohli studenti středních škol a žáci 2. stupňů základních škol z celého ORP Beroun. Pro vítěze obou kategorií, tedy pro základní a střední školy, byly připraveny peněžní poukazy do Datartu a další věcné dary.

V prvním ročníku se nakonec sešlo celkem 203 soutěžních prací z celkem osmi základních a dvou středních škol. Odborná porota vybrala vítěze, kteří získali hodnotné dary při slavnostním vyhlášení. To se konalo v úterý 19. března na Plzeňce a zúčastnili se ho jak představitelé města v čele se starostkou Soňou Chalupovou a místostarosty Michalem Mišinou a Dušanem Tomčem, tak zástupci Národní protidrogové centrály PČR včetně jejího ředitele Jakuba Frydrycha, Policie ČR, ředitelé základních a středních škol a v neposlední řadě mladí výtvarníci, kterým byla soutěž určená. O kulturní doprovod se postarala školní kapela ze Základní školy ve Zdicích a studentka berounské střední pedagogické školy Jana Šmídová.

A kdo se nakonec umístil v prvním ročníku soutěže, to se dozvíte z následující tabulky:

Vítězná díla v kategorii ZŠ:

Kira Rybakova, třída 8.C, ZŠ Jungmannova – 2. místo

Šárka Bubníková, tř. 7.B, ZŠ Zdice – 3. místo

Anna Pokorná, tř.9.A, ZŠ Zdice – 1. místo

Vítězná díla v kategorii SŠ:

Zdeňka Vachatová - SPgŠ a OA Beroun - 3. místo

Kristýna Wildová - SPgŠ a OA Beroun – 1. místo