Muzea a galerie

galerie

Městská galerie Beroun
Městská galerie Beroun (MGB) byla založena v roce 2001 a původně sídlila v prostorách Muzea Českého krasu na Husově náměstí. Dnes se nachází v Duslově vile, v jednom z nejkrásnějších domů ve městě. MGB provozuje Městské kulturní centrum.
Muzeum Českého krasu Beroun
V nejstarším měšťanském domě v Berouně, Jenštejnském, sídlí od roku 1965 Muzeum Českého krasu. Dnes využívá i sousední jednopatrový štítový dům čp. 88, kterým návštěvníci do muzea vstupují. Dřívější vchod s překrásným portálem z červeného mramoru, nesoucí letopočet 1612, je uzavřen.
Výstavní síň Jiřího Jeníčka
Interiéry Pražské brány jsou od roku 2001 výstavní scénou studentů katedry fotografie pražské FAMU. Stalo se tak na základě dohody o kulturní spolupráci, kterou město Beroun uzavřelo s Akademií muzických umění v Praze.
V současnosti zde můžete vidět výstavu Barevný fotogram vznikla v rámci spolupráce s pařížským fotografem a pedagogem Marco Bellinim, a jsou zhotoveny na klasický barevný materiál. Práce byly realizovány ve Studiu Beroun a podíleli se na nich studenti Atelieru klasické fotografie pod vedením doc. Martina Steckera.
Holandský dům
V nově postavené obytné čtvrti mezi městskými hradbami a Havlíčkovou ulicí, v ulici Holandské, otevřelo město ve spolupráci s partnerským Rijswijkem v říjnu 2002 tzv. Holanský dům. V přízemí objektu se konají pravidelné výstavy převážně začínajících umělců i hudební a filmové sekce. Galerii Holandský dům provozuje Městské kulturní centrum Beroun.
Galerie v Plzeňské bráně
V první patře Plzeňské brány, kde v minulosti bývala zbrojnice, se nachází stálá expozice věnovaná nejen historii a architektuře tohoto památkového objektu, ale zároveň celému opevnění města Berouna. Do horních částí brány je přístup původním středověkým schodištěm v šířce zdi.