Obsah

Městská galerie Beroun

Městská galerie Beroun

Městská galerie Beroun (MGB) byla založena v roce 2001 a původně sídlila v prostorách Muzea Českého krasu na Husově náměstí. Dnes se nachází v Duslově vile, v jednom z nejkrásnějších domů ve městě. MGB provozuje Městské kulturní centrum.

zobrazit v mapě
Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum Českého krasu Beroun

V nejstarším měšťanském domě v Berouně, Jenštejnském, sídlí od roku 1965 Muzeum Českého krasu. Dnes využívá i sousední jednopatrový štítový dům čp. 88, kterým návštěvníci do muzea vstupují. Dřívější vchod s překrásným portálem z červeného mramoru, nesoucí letopočet 1612, je uzavřen.

zobrazit v mapě
Výstavní síň Jiřího Jeníčka

Výstavní síň Jiřího Jeníčka

Interiéry Pražské brány jsou od roku 2001 výstavní scénou studentů katedry fotografie pražské FAMU. Stalo se tak na základě dohody o kulturní spolupráci, kterou město Beroun uzavřelo s Akademií muzických umění v Praze.
V současnosti zde můžete vidět výstavu Barevný fotogram vznikla v rámci spolupráce s pařížským fotografem a pedagogem Marco Bellinim, a jsou zhotoveny na klasický barevný materiál. Práce byly realizovány ve Studiu Beroun a podíleli se na nich studenti Atelieru klasické fotografie pod vedením doc. Martina Steckera.

zobrazit v mapě
Holandský dům

Holandský dům

V nově postavené obytné čtvrti mezi městskými hradbami a Havlíčkovou ulicí, v ulici Holandské, otevřelo město ve spolupráci s partnerským Rijswijkem v říjnu 2002 tzv. Holanský dům. V přízemí objektu se konají pravidelné výstavy převážně začínajících umělců i hudební a filmové sekce. Galerii Holandský dům provozuje Městské kulturní centrum Beroun.

zobrazit v mapě
Galerie v Plzeňské bráně

Galerie v Plzeňské bráně

V první patře Plzeňské brány, kde v minulosti bývala zbrojnice, se nachází stálá expozice věnovaná nejen historii a architektuře tohoto památkového objektu, ale zároveň celému opevnění města Berouna. Do horních částí brány je přístup původním středověkým schodištěm v šířce zdi.

zobrazit v mapě