Menu
Beroun
rozšířené vyhledávání

Aktuality

Zobrazeno 1-100 ze 206
ilustrační foto

Zveme vás ke sledování dalšího dílu Berounského videozpravodaje

Datum: 4. 3. 2024

Přinášíme další vydání Berounského videozpravodaje. Jaké reportáže na vás tentokrát čekají?

Město pečuje o svou zeleň

Město pečuje o svou zeleň

Datum: 4. 3. 2024

Jaro už nám klepe na dveře, jak dokazují i rozkvetlé krokusy například na našem městském pozemku naproti „akádě“ nebo na Husově náměstí. Zahrádkáři už začínají s přípravou na novou sezónu a s údržbou zeleně není pozadu ani město, které všechny zásahy konzultuje s odborníky.

Mapa částečné uzavírky.

Provoz směrem na Zdejcinu řídí semafory

Datum: 4. 3. 2024

V části krajské silnice č. III/1166 mezi Berounem a Zdejcinou je v současné chvíli částečná uzavírka a provoz zde řídí světelná signalizace. Důvodem tohoto omezení provozu je havarijní stav silničního násypu.

V létě bude dokončena 2. etapa rekonstrukce Švermovy ulice 1

V létě bude dokončena 2. etapa rekonstrukce Švermovy ulice

Datum: 4. 3. 2024

Město chce využít období letních prázdnin, kdy je doprava výrazně klidnější. V plánu je navázat na již opravenou část ulice a pokračovat v opravě až k Třídě Míru.

ilustrační foto

Město zavádí automatickou kontrolu parkování pomocí monitorovacího auta

Datum: 1. 3. 2024

Od března začnou Berouňáci ve městě potkávat nové monitorovací auto. To bude kontrolovat, jestli mají řidiči zaplacené parkování na placených parkovištích, ale i platnost tzv. parkovacího oprávnění na modrých zónách.

Jak se pokračuje s přípravou revitalizace Městské hory? 1

Jak se pokračuje s přípravou revitalizace Městské hory?

Datum: 29. 2. 2024

V minulém roce občané Berouna i jeho návštěvníci měli možnost vyjádřit svůj názor, jak si představují další využití Městské hory.

Provozní doba pokladny 1

Provozní doba pokladny

Datum: 28. 2. 2024

Upozorňujeme občany na změněnou otevírací dobu pokladny na Městském úřadu Beroun. Z provozních důvodů bude pokladna ve čtvrtek 29. února otevřena do 11:00, v pátek 1. března a 8. března bude pokladna celý den uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Části stezky Vojty Náprstka se v těchto dnech raději vyhněte 1

Části stezky Vojty Náprstka se v těchto dnech raději vyhněte

Datum: 26. 2. 2024

Upozorňujeme občany, že na části turistické stezky Vojty Náprstka probíhá v těchto dnech kácení sušin.  V době prací dochází k uzavírání cesty, konkrétně části stezky od parkoviště pod nemocnicí až k louce tzv. Hejlovce.

Využijte dotace na výměnu starého kotle 1

Využijte dotace na výměnu starého kotle

Datum: 21. 2. 2024

V neekologických kotlích spadajících do 1. a 2. emisní třídy stále topí desítky tisíc českých domácností. Od 1.9.2024 bude, podle zákona o ochraně ovzduší, povoleno používat pouze kotle 3. a vyšší emisní třídy.

Ilustrační foto

Možné komplikace v dopravě v pondělí 19. února

Datum: 14. 2. 2024

IDSK – Integrovaná doprava Středočeského kraje informuje občany, že v souvislosti s ohlášenými protestními akcemi zemědělců, plánovanými na pondělí 19. 2. 2024, lze očekávat negativní dopady na veřejnou dopravu, a to především na hranicích Hlavního města Prahy a Středočeského kraje.

Strážníci se zástupcem BESIPu upozorňovali chodce na důležitost reflexních prvků

Strážníci se zástupcem BESIPu upozorňovali chodce na důležitost reflexních prvků

Datum: 14. 2. 2024

Vidět, ale také být viděn. To je hlavní pravidlo, kterým by se měl řídit každý chodec. Praxe je ale úplně jiná. Většina lidí nosí tmavé oblečení a především v zimních měsících, kdy je denního světla nejméně, riskují zbytečně své zdraví i život.

Upozornění na krátkodové výluky 17. a 18. února 1

Upozornění na krátkodobé výluky 17. a 18. února

Datum: 13. 2. 2024

Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID) upozorňuje cestující, že v sobotu 17. 2. a v neděli 18. 2. vždy zhruba od 10:50 do 15:50 opět proběhnou krátkodobé výluky na obou traťových kolejích v úseku Praha - Smíchov – Praha -Radotín.

Lidická x Pražská od Lidické ulice.

Dopravní situace v Berouně je rok od roku horší. Nejvíce k ní přispívá tranzitní doprava přes město

Datum: 12. 2. 2024

Hustota dopravy ve městě je každým rokem intenzivnější. Nová data ale ukazují, že většina dopravy je tvořena auty projíždějícími přes Beroun. V některých částech města projede i přes 21 tisíc aut denně.

Uzavření pracoviště Czech POINT ve čtvrtek 15. února 1

Uzavření pracoviště Czech POINT ve čtvrtek 15. února

Datum: 12. 2. 2024

Upozorňujeme občany, že ve čtvrtek 15. února bude pracoviště Czech POINT na Městském úřadu v Berouně z provozních důvodů zavřené. Nejbližší Czech POINT najdete na České poště. Děkujeme za pochopení.

Vizualizace parku Homolka.

Zeleň má v Berouně zelenou

Datum: 9. 2. 2024

V letošním roce se Berouňané dočkají dvou nových parků. Revitalizací od ledna prochází park u  Zábranského kostela, v lokalitě Homolka naopak vzniká park  úplně nový.

Nová prodejna U Černého koně

Nová prodejna U Černého koně

Datum: 7. 2. 2024

V objektu Parkovacího domu U Černého koně vedle autobusové zastávky ve směru do centra bude již brzy otevřena nová prodejna tisku a tabákových výrobků. Lidově řečeno trafika.

Nákupem dárků podpoříte Klubíčko

Nákupem dárků podpoříte Klubíčko

Datum: 6. 2. 2024

V široké nabídce suvenýrů městského informačního centra najdete mimo jiné náramky, přívěsky, sošky či svícínky, které vyrobili klienti klubu Klubíčko. Zakoupením těch drobných dárků za symbolické ceny můžete nejen udělat radost svým blízkým, ale zároveň podpořit tuto neziskovou organizaci.

Dobrá zpráva

Stavba nové tělocvičný může začít

Datum: 5. 2. 2024

Starostka Soňa Chalupová dnes podepsala smlouvu o dílo se společností První KEY-STAV, a.s. na výstavbu tělocvičny pro 2. ZŠ a MŠ Preislerova. Podle smlouvy by měla stavební firma postavit tělocvičnu na pozemku školy v prostoru současného venkovního sportoviště do 12 měsíců od převzetí staveniště.

Odstartovala road show po berounských školách

Odstartovala road show po berounských školách

Datum: 2. 2. 2024

Jungmannova základní škola byla první zastávkou, kde se 1. února sešli ředitelé a ředitelky základních škol, členové školské komise a někteří zastupitelé, aby si prohlédli, co se zde za poslední roky podařilo vybudovat a zároveň se seznámili s tím, jak škola funguje.

Výlukový jízdní řád

Noční výluky na trati Karlštejn - Beroun

Datum: 2. 2. 2024

V rámci rekonstrukce železniční trati budou od pondělí 5. února probíhat noční výluky obou traťových kolejí mezi stanicemi Karlštejn a Beroun. Výluky se budou konat vždy o nocích následujících po pracovním dni.

Berounský videozpravodaj

Měsíc leden v Berounském videozpravodaji

Datum: 1. 2. 2024

Jak pokročila revitalizace Zábranského parku a jak bude vypadat nový park Homolka? Čtyři nové radary nebudou již pouze informační, ale rychlá jízda se řidičům prodraží. Kde vařil thajský kuchař Vong a co prozradil o jídelníčku thajských dětí? Nejen to se dozvíte v lednovém vydání videozpravodaje.

Ukončení stomatologické ordinace MUDr. Jany Besserové v ulici Mládeže 1

Ukončení stomatologické ordinace MUDr. Jany Besserové v ulici Mládeže

Datum: 31. 1. 2024

Stomatologická ordinace MUDr. Jany Besserové na adrese Mládeže 1102/8, Beroun končí s poskytováním zdravotnických služeb k 31. březnu letošního roku. Po tomto datu již na zmíněné adrese nebude poskytována zdravotní péče v oblasti zubního lékařství.

Beroun hledá nejlepší sportovce roku 1

Beroun hledá nejlepší sportovce roku

Datum: 29. 1. 2024

Už jen tři dny zbývají na to, abyste zaslali nominace svých oblíbených sportovců nebo týmů do ankety Nejúspěšnější sportovec roku.

Berounské oběti holocaustu si můžete připomenout u pamětní desky i pietou u Kamenů zmizelých

Berounské oběti holocaustu si můžete připomenout u pamětní desky i pietou u Kamenů zmizelých

Datum: 26. 1. 2024

V Berouně si pravidelně připomínáme významné okamžiky, které se zapsaly do naší historie a o kterých je potřeba vyprávět mladším generacím. Jedním z takových důležitých dat je 27. leden, Den památky obětí holocaustu a předcházení zločinům proti lidskosti.

Pro berounské děti vařil tento týden kuchař Vong

Pro berounské děti vařil tento týden kuchař Vong

Datum: 25. 1. 2024

Společnost Primirest ve spolupráci s městskou stravovací komisí připravila pro děti z berounských základních škol zpestření jídelníčku. Jedno z jídel uvařil tentokrát kuchař Vong, který pochází z Laosu a má tak velmi blízko k asijské kuchyni.

Provozní doba pokladny ve středu 31. ledna 1

Provozní doba pokladny ve středu 31. ledna

Datum: 24. 1. 2024

Pokladna na Městském úřadu v Berouně bude ve středu 31. ledna z provozních důvodů otevřena do 12:00. Děkujeme za pochopení.

Začala modernizace trati mezi Karlštejnem a Berounem, pozor na změnu jízdního řádu 1

Začala modernizace trati mezi Karlštejnem a Berounem, pozor na změnu jízdního řádu

Datum: 23. 1. 2024

Správa železnic pokračuje v modernizaci koridoru podél řeky Berounky. Po úseku z pražského Smíchova do Radotína nyní přichází na řadu stavba, jejíž slavnostní zahájení se uskutečnilo na konci minulého roku ve stanici Karlštejn.

Ledovku a sníh odstraňují pracovníci AVE.CZ z chodníků a cest už druhý den 1

Ledovku a sníh odstraňují pracovníci AVE.CZ z chodníků a cest už druhý den

Datum: 19. 1. 2024

Nejprve ledovka, následně sněžení. Zimní počasí poslalo od čtvrtka do ulic všechny pracovníky AVE.CZ. Od čtvrteční 6. hodiny ranní byli podle sdělení společnosti v ulicích Berouna nasazeni všichni pracovníci včetně techniky.

Pozvánka na Městský bál 1

Pozvánka na Městský bál

Datum: 18. 1. 2024

Blíží se vrchol plesové sezony a s ním i jedinečný Městský bál, který se tradičně uskuteční v srdci našeho města, a to v Kulturním domě Plzeňka v pátek 23. února 2024 od 20:00.

Malíř starého Berouna na Pěší zóně 1

Malíř starého Berouna na Pěší zóně

Datum: 16. 1. 2024

Další z výstav ve venkovní galerii Pěší zóna v Palackého ulici nabídne tentokrát průřez dílem Antonína Porketa, který byl často přezdíván jako malíř starého Berouna a od jehož narození uplynulo již 140 let.

Beroun vzpomíná na Jana Palacha

Beroun vzpomíná na Jana Palacha

Datum: 16. 1. 2024

Právě dnes, 16. ledna, uplynulo 55 let od chvíle, kdy se na protest proti okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy upálil Jan Palach.

Přerušení provozu elektrokol z důvodu vysokých mrazů 1

Sdílená elektrokola jsou opět v provozu

Datum: 15. 1. 2024

Kvůli vysokým mrazům byla na několik dní odstavena sdílená elektrokola. Jak nás společnost nextbike, která síť elektrokol v našem městě provozuje, upozornila, teploty jsou již příznivé a provoz byl proto obnoven.

Našemu Kubovi je již 24 let 1

Našemu Kubovi je již 24 let

Datum: 13. 1. 2024

V sobotu 13. ledna slaví své 24. narozeniny náš medvěd Kuba.

Kvůli vysokým mratům dochází ke změně svozu bioodpadu 1

Kvůli vysokým mrazům dochází ke změně svozu bioodpadu

Datum: 10. 1. 2024

Z důvodu vysokých mrazů není ve městě Beroun proveden svoz bioodpadu v termínech 9. - 11. 1. Odpad je přimrzlý k nádobám a při výsypu by mohlo dojít ke zničení nádob. Svoz bioodpadu od rodinných domů bude proveden v náhradních termínech, pokud dovolí počasí, a to v úterý 16. 1. a ve středu 17. 1.

Odzdobené vánoční stromky nechte u kontejnerů na tříděný odpad 1

Odzdobené vánoční stromky nechte u kontejnerů na tříděný odpad

Datum: 9. 1. 2024

Vánoční stromek na Husově náměstí je od úterý již minulostí. Pracovníci AVE ho nejprve odstrojili a v úterý ráno odvezli. Berounský vánoční strom skončí jako každý rok v medvědáriu, kde udělá radost Kubovi.

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší protidrogový plakát

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší protidrogový plakát

Datum: 9. 1. 2024

V obřadní síni berounské radnice byl v pondělí 8. ledna za přítomnosti představitelů města Beroun, Policie ČR, Národní protidrogové centrály SKPV, Krajského úřadu Středočeského kraje, městské policie a základních i středních škol slavnostně zahájen projekt Správným směrem.

Tříkrálová sbírka letos podpoří terénní pečovatelskou službu pro seniory

Tříkrálová sbírka letos podpoří terénní pečovatelskou službu pro seniory

Datum: 5. 1. 2024

V pátek 5. ledna zavítali malí koledníci z místní katolické mateřinky na radnici. Po pásmu písniček jim zástupci města i zaměstnanci radnice přispěli do jejich speciální kasičky.

Začínáme s revitalizací Zábranského parku 1

Začínáme s revitalizací Zábranského parku

Datum: 4. 1. 2024

Revitalizace parku u Zábranského kostela je zahájena. Ve čtvrtek 4. ledna předalo město staveniště společnosti OK Garden, která bude obnovu parku realizovat.  Pravděpodobně od příštího týdne, pokud to klimatické podmínky dovolí, bude zahájena stavba.

Hasiči likvidovali požár herny v Hornohradební ulici

Hasiči likvidovali požár herny v Hornohradební ulici

Datum: 3. 1. 2024

Ve středu 3. ledna vyjížděli berounští profesionální hasiči k požáru herny v Hornohradební ulici. Na požár jako první upozornili kolemjdoucí zhruba v 17:15, oheň hasiči zlikvidovali v 18:05.

Zájemci si mohou požádat o dotaci na zeleň 2

Zájemci si mohou požádat o dotaci na zeleň

Datum: 3. 1. 2024

Do 31. března mají všichni obyvatelé města, kteří si chtějí zkrášlit svoje okolí výsadbou trvalek, keřů či stromů, požádat o dotaci od 5 do 50 tisíci korun. Město totiž i v letošním roce pro zájemce nabízí dotaci na zeleň, na kterou vyčlenilo celkově 200 tisíc korun.

plakát

HC Berounští medvědi zvou na týden hokeje

Datum: 3. 1. 2024

Náborová akce Týden hokeje se uskuteční v pondělí 15. ledna od 15:30 na zimním stadionu. Na akci zvou hokejisté z HC Berounští medvědi.

O parkovací oprávnění pro rok 2024 lze žádat od 8. ledna  1

O parkovací oprávnění pro rok 2024 lze žádat od 8. ledna 

Datum: 2. 1. 2024

O parkovací oprávnění pro rok 2024 lze žádat z důvodu přechodu na nový software od pondělí 8. ledna. Parkovací oprávnění pro rok 2024 budou vydávána jako v minulých letech v budově Policie ČR, v Tyršově ulici v Berouně.

Povodně na Berounce ani na Litavce u nás nehrozí 1

Povodně na Berounce ani na Litavce u nás nehrozí

Datum: 2. 1. 2024

V závěru roku i s příchodem nového roku se z důvodu nepříznivého počasí zvedají hladiny některých českých řek. Po celou dobu pečlivě monitorujeme situaci na Berounce i Litavce a protipovodňová komise je připravená v případě nutnosti učinit patřičné kroky k řešení situace.

Přejeme úspěšné vykročení do roku 2024 1

Přejeme úspěšné vykročení do roku 2024

Datum: 31. 12. 2023

Většina z nás si dává předsevzetí, se kterými vstupujeme do nového roku. Nová předsevzetí ale vycházejí z ohlédnutí za rokem minulým. Stejně tak se vedení města ohlédlo za právě uplynulým rokem.

Vánoční přání z města Berouna 1

Vánoční přání z města Berouna

Datum: 24. 12. 2023

Milí sousedé, drazí Berouňáci,

přejeme vám krásný Štědrý den i všechny vánoční svátky. Ať si je užijete se svými nejbližšími, rodinou, přáteli. Šťastné a veselé Vánoce všem a dětem ať se pro stromečkem splní jejich tajná přání.

Město Beroun vyjadřuje soustrast obětem včerejší tragédie

Město Beroun vyjadřuje soustrast obětem včerejší tragédie

Datum: 22. 12. 2023

Vyjadřujeme soustrast rodinám a přátelům obětí tragických událostí na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.  Soucítíme se všemi, které tato tragická událost zasáhla. Pietní místo vzniklo u památníku Jana Husa, kde lidé mohou vyjádřit soustrast zapálením svíčky.

Dobrá zpráva

Parkoviště ve Švermově ulici je v provozu

Datum: 21. 12. 2023

Město splnilo svůj slib a i přes prosincovou sněhovou nadílku a mrazivé počasí dokončilo ještě před vánočními svátky rekonstrukci parkoviště u Hospodářského dvora na Velkém sídlišti. Na ni na jaře naváže oprava Švermovy ulice od křižovatky s ulicí Ke Koupališti až k Třídě Míru.

informace

Ježíškův pošťák úřaduje dnes naposledy

Datum: 21. 12. 2023

Ježíškova kancelář se z provozních důvodů uzavře o den dřív. Naposledy bude pošťák úřadovat ve čtvrtek 21. prosince od 16:00 do 18:00. V pátek 22. prosince bude zavřeno.

Parkovací oprávnění – informace pro rok 2024 1

Parkovací oprávnění – informace pro rok 2024

Datum: 19. 12. 2023

Parkovací oprávnění pro rok 2024 budou vydávána jako v minulých letech v budově Policie ČR, v Tyršově ulici v Berouně.

Provozní doba Czech POINTu 1

Provozní doba Czech POINTu

Datum: 18. 12. 2023

Upozorňujeme občany, že pracoviště Czech POINTu na Městském úřadu v Berouně bude ve čtvrtek 21. a v pátek 22. prosince z provozních důvodů zavřené. Děkujeme za pochopení.

Tajemnou figurkou v betlému byl krteček

Tajemnou figurkou v betlému byl krteček

Datum: 16. 12. 2023

Tajemná figurka umístěná v berounskému betlému z dílny řezbáře Jana Viktory má již svého nového majitele. Správně uhodl ten, kdo napsal krtečka.

Elektrokola jsou opět v provozu 1

Elektrokola jsou opět v provozu

Datum: 11. 12. 2023

Máme dobrou zprávu pro uživatele sdílených elektrokol. Po odstávce z důvodu velkých mrazů, sněhu a náledí se v pondělí 11. prosince elektrokola vrátila do dobíjecích stanic a vy je můžete opět využívat.

Berounský videozpravodaj

Vánoční vydání Berounského videozpravodaje

Datum: 7. 12. 2023

Poslední videozpravodaj letošního roku vám tentokrát nabídne vánoční témata.

Provozní doba evidence obyvatel  1

Provozní doba evidence obyvatel

Datum: 6. 12. 2023


Upozorňujeme občany, že evidence obyvatel (ohlašovna) bude ve středu 6. prosince od 9:20 do 11:30 z provozních důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Pozvánka na dvě zajímavé besedy v městské knihovně 1

Pozvánka na dvě zajímavé besedy v městské knihovně 6. a 7. prosince

Datum: 6. 12. 2023

V Městské knihovně Beroun na vás ve středu 6. prosince čeká beseda Berounsko z ptačí perspektivy s Jirkou Jirouškem, ve čtvrtek 7. prosince je pak na řadě přednáška fotografa Petra Mrázka k jeho výstavě fotografií Ptačí svět.

Provozní doba pracoviště Czech POINT ve středu 6. prosince 1

Provozní doba pracoviště Czech POINT ve středu 6. prosince

Datum: 5. 12. 2023

Pracoviště Czech POINT bude ve středu 6. prosince z provozních důvodů otevřeno od 8:00 do 11:30 a
od 13:30 do 16:30.

Provoz sdílených elektrokol je pozastaven 1

Provoz sdílených elektrokol je pozastaven

Datum: 2. 12. 2023

Důležitá zpráva pro uživatele sdílených elektrokol. S ohledem na sněhovou nadílku a výrazný pokles teplot i v následujících dnech je používání elektrokol pozastaveno, a to nejen kvůli bezpečnosti uživatelů, ale i s ohledem na problémy s nabíjením.

V pátek 1. prosince bude uzavřena pokladna 1

V pátek 1. prosince bude uzavřena pokladna

Datum: 30. 11. 2023

Upozorňujeme občany, že z provozních důvodů bude v pátek 1. prosince uzavřena pokladna na Městském úřadu v Berouně. Děkujeme za pochopení.

POZOR! Kvůli modernizaci semaforů dojde ve vybrané dny k jejich vypnutí 1

POZOR! Kvůli modernizaci semaforů dojde ve vybrané dny k jejich vypnutí

Datum: 29. 11. 2023

Upozorňujeme občany, že na vybraných křižovatkách budou vypnuté semafory. V následujících dnech totiž bude pokračovat jejich modernizace výměnou žárovek za LED osvětlení.

Ulici Na Máchovně a navazující komunikace čeká v těchto dnech oprava 1

Ulici Na Máchovně a navazující komunikace čeká v těchto dnech oprava

Datum: 29. 11. 2023

Část ulice Na Máchovně a navazující komunikace, po  kterých byla vedena objízdná trasa během rekonstrukce Plzeňské ulice, nyní čekají opravy povrchu. Z tohoto důvodu upozorňujeme řidiče na přechodnou úpravu v provozu v následujících dvou dnech.

omezení provozu pokladny

Omezení provozu pokladny 30. 11.

Datum: 28. 11. 2023

Upozorňujeme občany, že z důvodu účetní uzávěrky bude ve čtvrtek 30. listopadu otevřena pokladna v budově radnice, Husovo nám. 68 od 8:00 do 11:00.

Jak dopadla participativní setkání k tématu Městská hora 1

Jak dopadla participativní setkání k tématu Městská hora

Datum: 28. 11. 2023

V průběhu října se obyvatelé Berouna mohli aktivně zapojit do participačního projektu Městská hora.

Jak na akce v Berouně? Manuál pro pořadatele akcí 1

Jak na akce v Berouně? Manuál pro pořadatele akcí

Datum: 28. 11. 2023

Pořádáte v Berouně akce nebo se na pořádání teprve chystáte? Právě pro vás je určen zbrusu nový materiál Jak na akce v Berouně? Manuál pro pořadatele akcí.

Uzavření matriky v úterý 28. listopadu 1

Uzavření matriky v úterý 28. listopadu

Datum: 27. 11. 2023

Informujeme občany, že matrika na Městském úřadu v Berouně je v úterý 28. listopadu z provozních důvodů zavřena. Děkujeme za pochopení.

AKTUALIZOVÁNO: Mateřské a 2 základní školy v Berouně se připojí k pondělní školské stávce a v pondělí 27.11. zůstanou zavřeny 1

AKTUALIZOVÁNO: Mateřské a 2 základní školy v Berouně se připojí k pondělní školské stávce a v pondělí 27. 11. zůstanou zavřeny

Datum: 24. 11. 2023

Berounské školy se připojí ke stávce 27.11.2023 a spolu s polovinou všech škol v republice budou tento den zavřené. Svoji účast oznámili vedení města ředitelé několika základních i mateřských škol v Berouně.

nefunkční semafory

Výměna světelné signalizace

Datum: 22. 11. 2023

Od čtvrtečního rána 23. listopadu bude probíhat na křižovatce ulic Česká a Politických vězňů výměna řadiče a návěstidel světelného dopravního zařízení. Semafory budou nefunkční až do pátku 24. listopadu, kdy by měli během dne technici zařízení zprovoznit.

Zajímavosti o Berounském adventu na jednom místě 1

Zajímavosti o Berounském adventu na jednom místě

Datum: 21. 11. 2023

Na webových stránkách města jsme pro vás právě připravili novou speciální záložku Advent v Berouně.

Nový železniční tunel bude přínosný pro region, ale s respektem k obyvatelům berounského kraje 1

Nový železniční tunel bude přínosný pro region, ale s respektem k obyvatelům berounského kraje

Datum: 16. 11. 2023

Město Beroun zaslalo připomínky k dokumentaci EIA, tedy vyhodnocení vlivů na životní prostředí v rámci stavby a provozu železniční trati úseku Praha-Smíchov – Beroun, která je součástí dlouhodobě plánovaného dopravního spojení vedoucí z Prahy až do Německa přes Plzeň.

U sochy mistra Jana Husa můžete uctít Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva

U sochy mistra Jana Husa můžete uctít Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva

Datum: 16. 11. 2023

Město Beroun opět připravilo při příležitosti zítřejšího Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva pietní místo u sochy mistra Jana Husa, kde můžete zapálit svíčku a připomenout si, jak zásadně 17. listopad několikrát ovlivnil naši historii.

Hledáme prodejce vánočního sortimentu na Adventní trhy 2023 v Berouně na nám. J. Barranda 1

Hledáme prodejce vánočního sortimentu na Adventní trhy na náměstí Joachima Barranda

Datum: 16. 11. 2023

Město Beroun hledá prodejce vánočního sortimentu do dvou dřevěných boudiček na Adventní trhy na náměstí  Joachima Barranda v Berouně pro termín od 3. – 22. prosince.  

Další krok k jižnímu obchvatu 1

Další krok k jižnímu obchvatu

Datum: 14. 11. 2023

Rada města schválila zadávací dokumentaci na výběr projektanta další části jižního obchvatu. Konkrétně v části od vlakového nádraží až na Závodí.

Železniční podchod zdobí malby místních umělců

Železniční podchod zdobí malby místních umělců

Datum: 7. 11. 2023

Podchod pod železniční tratí ve Svatojánské ulici na Závodí zdobí díla berounských výtvarníků Tomáše Petříčka a Václava Matouška a studentů místní střední pedagogické školy. Je to pomyslná tečka za jeho celkovou rekonstrukcí.

Pozvánka na setkání pracovních skupin Komunitního plánování sociálních služeb Beroun 1

Pozvánka na setkání pracovních skupin Komunitního plánování sociálních služeb Beroun

Datum: 6. 11. 2023

Komunitní plánování sociálních služeb Beroun pořádá 27. listopadu  setkání pracovních skupin, které se uskuteční v Klubu důchodců Beroun, U Kasáren 813.

Cvičení Vlak 2023

Vyšel listopadový videozpravodaj

Datum: 3. 11. 2023

Reportáže z předávání cen města, ze zásahu hasičů při srážce osobního vlaku s kamionem nebo oslavy výročí medvědária na Městské hoře, k němuž vyrobil řezbář Jan Viktora originální dárek. Natáčeli jsme na střeše Pražské brány a ve Švermově ulici, kde začala další etapa rekonstrukce.

Uzavření matriky ve čtvrtek 2. listopadu 1

Uzavření matriky ve čtvrtek 2. listopadu

Datum: 1. 11. 2023

Upozorňujeme občany, že matrika Městského úřadu v Berouně bude ve čtvrtek 2. listopadu celý den z provozních důvodů zavřena. Děkujeme za pochopení.

upozornění

Uzavření evidence obyvatel 26. října

Datum: 25. 10. 2023

Z provozních důvodů bude ve čtvrtek 26. října uzavřena evidence obyvatel v přízemí budovy radnice, Husovo nám. 68. Děkujeme za pochopení.

upozornění

Omezený provoz pokladny v úterý 31. října

Datum: 25. 10. 2023

Upozorňujeme občany, že z důvodu účetní uzávěrky bude v úterý 31. října otevřena pokladna v budově radnice, Husovo nám. 68 od 8:00 do 11:00.

Strážníci dopadli sprejery díky kamerovému systému

Strážníci dopadli sprejery díky kamerovému systému

Datum: 24. 10. 2023

Kamerový systém Městské policie Beroun opět potvrdil svou důležitost. Díky němu se totiž podařilo chytit dva sprejery, kteří v pondělí 23. října ve večerních hodinách ničili zeď na nově opraveném prostranství u bývalé Hvězdy.

Unikátní protidrogový vlak Revolution Train opět míří do Berouna 1

Unikátní protidrogový vlak Revolution Train opět míří do Berouna

Datum: 24. 10. 2023

Do Berouna přijede ve středu 1. listopadu opět Revolution Train. Jedná se o speciální projekt, který rozšiřuje dosavadní přístupy k primární protidrogové prevenci.

Miluše Šímová

FOTOGALERIE: Noví držitelé Ceny města jsou Miluše Šímová a Vladimír Mužík

Datum: 23. 10. 2023

Slavnostní večer spojený s tradičním udílením Cen města Beroun se konal v sobotu 21. října v Kulturním domě Plzeňka a letos ho doprovázel atraktivní program. Celá společenská akce se totiž nesla v duchu swingu.

Mimořádné jednání zastupitelstva dalo zelenou pro řešení bydlení pro nízkopříjmové skupiny obyvatel a seniory 1

Mimořádné jednání zastupitelstva dalo zelenou pro řešení bydlení pro nízkopříjmové skupiny obyvatel a seniory

Datum: 20. 10. 2023

Zastupitelstvo města na středeční mimořádné schůzi jednomyslně schválilo záměr koupě odštěpené části společnosti PRENDE s.r.o., respektive nemovitosti, kde by v případě odkupu mohlo vzniknout ekonomické bydlení.

Ceny města Beroun předáme již tuto sobotu 1

Ceny města Beroun předáme již tuto sobotu

Datum: 20. 10. 2023

Nenechte si ujít předávání Cen města Beroun, tentokrát v rytmu swingu. Seznámíte se s letošními oceněnými, v salonku můžete zhlédnout medailonky bývalých laureátů a navíc si zatančíte.

Autobusy se vrátí na svou původní trasu  již v pondělí 1

Autobusy se vrátí na svou původní trasu  již v pondělí

Datum: 19. 10. 2023

Máme dobrou zprávu pro cestující MHD. Po intervenci vedení města Beroun se podařilo zajistit návrat autobusů na jejich původní trasu již od pondělí 23. října. Autobusy měly jezdit náhradní trasou až do konce října.

V úterý čeká cyklověž pravidelný servis 1

V úterý čeká cyklověž pravidelný servis

Datum: 18. 10. 2023

Upozorňujeme občany, že v úterý 31. října bude v době od 9:00 do 15:30 probíhat pravidelný servis cyklověže u hlavního vlakového nádraží. Po tuto dobu nebude cyklověž v provozu.

Omezení provozu evidence obyvatel v úterý 17. října 1

Omezení provozu evidence obyvatel v úterý 17. října

Datum: 16. 10. 2023

Informujeme občany, že v úterý 17. října bude pracoviště evidence obyvatel na Městském úřadu Beroun otevřeno do 12:00 hod., a to z důvodu pořádání vítání občánků. Děkujeme za pochopení.

Dobrá zpráva pro řidiče: Provoz na Plzeňské bude 17. října obnoven! 1

Dobrá zpráva pro řidiče: Provoz na Plzeňské bude 17. října obnoven!

Datum: 16. 10. 2023

Od úterý 17. října bude obnoven provoz na Plzeňské ulici, o dva týdny dřív tak skončí závěrečná etapa této stavby Středočeského kraje. Konečné rozhodnutí o zprovoznění vozovky padlo na kontrolním dnu v pondělí 16. října.

Beroun do konce roku vysadí další tři desítky stromů 1

Beroun do konce roku vysadí další tři desítky stromů

Datum: 13. 10. 2023

Zhruba tři desítky nových stromů ještě do konce roku vysázíme na území města Beroun. Některé z nich jsou součástí náhradní výsadby za odstraněné stromy. Město Beroun se vždy nejprve snaží s arboristou a dalšími odborníky  stromy ošetřit a zachránit, kácení je tak vždy až ten poslední krok. 

Sraz medvědů v medvědáriu

Sraz medvědů v medvědáriu

Datum: 12. 10. 2023

Na Městské hoře bylo ve čtvrtek 12. října medvědí srocování. Ke Kubovi, který už zůstal ze třetí bratrů sám, se přidaly desítky dětí, které přišly v maskách na kulturní akci pořádanou při příležitosti výročí otevření medvědária.

V Berouně právě probíhá cvičení integrovaného záchranného systému

V Berouně právě probíhá cvičení integrovaného záchranného systému

Datum: 11. 10. 2023

V Berouně u vlakového nádraží právě začalo taktické cvičení složek IZS nazvané Vlak 2023. Prosíme občany, aby se nelekali velkého množství záchranných složek, které projíždějí městem a míří k zásahu.

Procházka po Městské hoře s architekty 1

Zveme vás na procházku po Městské hoře s architekty

Datum: 11. 10. 2023

Využijte podzimní sobotní odpoledne k příjemné procházce na Městské hoře s architekty a poslechněte si zajímavosti, které jste třeba dosud nevěděli. Procházku povedou architekti z ateliéru CityUpgrade, jenž je organizátorem architektonické soutěže na revitalizaci Městské hory. 

Autor: Tereza Dudíková

FOTOGALERIE: Začal 41. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun

Datum: 11. 10. 2023

V Kulturním domě Plzeňka se v úterý 10. října konal zahajovací koncert 41. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Talichův Beroun, na kterém se zaplněnému sálu představil Symfonický orchestr Českého rozhlasu.

Porucha odstraněna

Osvětlení v ulicích Na Máchovně a Pod Homolkou je již funkční

Datum: 10. 10. 2023

Pracovníkům AVE se podařilo najít a opravit závadu na veřejném osvětlení v ulicích Na Máchovně a Pod Homolkou. Odstraňování poruch je v této lokalitě komplikovanější vzhledem k tomu, že rozvody jsou ještě v původním hliníku a tedy na hraně své životnosti. Město postupně veřejné osvětlení vyměňuje.

Cvičení vlak 2023

Hasiči a záchranáři budou na berounském nádraží cvičit krizové situace

Datum: 10. 10. 2023

Vlak 2023, to je název taktického cvičení, které ve středu 11. října od 20 hodin pořádá v uzavřeném areálu železniční stanice v Berouně Středočeský kraj ve spolupráci se složkami integrovaného záchranného systému.

Berounští strážníci opět prošli zdravotnickým školením

Berounští strážníci opět prošli zdravotnickým školením

Datum: 10. 10. 2023

Pravidelně jednou ročně se strážníci berounské městské policie účastní zdravotnického školení, které ve Střední zdravotnické škole Beroun vede zkušená záchranářka a pedagožka Martina Schwarzrocková.

Radnice s občany diskutovala o další podobě Husova náměstí

Radnice s občany diskutovala o další podobě Husova náměstí

Datum: 9. 10. 2023

Na berounské radnici se v pondělí odpoledne uskutečnila první schůzka s veřejností, jejíž náplní byla diskuze o další možné podobě Husova náměstí. Na schůzce padlo několik zajímavých nápadů a podnětů.

Rekonstrukce Švermovy ulice: Letos se začne opravovat parkoviště 1

Rekonstrukce Švermovy ulice: Letos se začne opravovat parkoviště

Datum: 9. 10. 2023

Na začátek října město Beroun naplánovalo zahájení další etapy rekonstrukce Švermovy ulice. V pondělí 9. října byla podepsaná smlouva s firmou Strabag, která zvítězila ve výběrovém řízení a bude mít rekonstrukci ulice na starost.

Slovo starostky

Datum: 9. 10. 2023

Vážení spoluobčané,
své dnešní sdělení vám píšu s velkým smutkem v srdci. V sobotu 7. října jsme se probudili již podruhé v této dekádě našeho století do rána, kdy jsme od představitele suverénního státu vyslechli sdělení: Jsme ve válce!

Tento týden začíná oprava cyklostezky podél Berounky 1

Tento týden začíná oprava cyklostezky podél Berounky

Datum: 9. 10. 2023

V období mezi 10. říjnem až 20. říjnem budou probíhat práce na opravě části povrchu komunikace mezi Berounem a osadou V Kozle, která slouží zároveň jako cyklostezka. Předmětem prací bude lokální oprava částí obrusné vrstvy a výtluků vozovky.

Beroun v plavecké soutěži měst skončil opět druhý

Beroun v plavecké soutěži měst skončil opět druhý

Datum: 6. 10. 2023

Stejně jako v minulém roce obsadil Beroun v plavecké soutěži měst druhou příčku. Tentokrát bodově nestačil na Litomyšl. Ale i stříbro je velký úspěch. V kategorii měst do 20 tisíc obyvatel měl Beroun dalších 15 soupeřů.

Zveme vás ke zhlédnutí říjnového Berounského videozpravodaje 1

Zveme vás ke zhlédnutí říjnového Berounského videozpravodaje

Datum: 6. 10. 2023

Říjnový Berounský videozpravodaj přináší opět informace z dění ve městě, ale i zajímavé tipy na nadcházející měsíc.

Zobrazeno 1-100 ze 206

​​

KE STAŽENÍ…