Městská galerie Beroun

Městská galerie Beroun (MGB) byla založena v roce 2001 a původně sídlila v prostorách Muzea Českého krasu na Husově náměstí. Dnes se nachází v Duslově vile, v jednom z nejkrásnějších domů ve městě. MGB provozuje Městské kulturní centrum.

Památkově chráněný pseudorenezanční dům, který si v roce 1890 nechal postavit majitel parní pily a realit Martin Dusl, prošel v letech 2002 - 2003 rekonstrukcí a poté se do zrestaurovaných místností v přízemí přestěhovala Městská galerie.
Ve třech výstavních sálech mohou návštěvníci obdivovat nejen sochy, obrazy, grafiky či keramiku od výtvarníků především z berounského regionu, ale i samotné prostory, které jsou architektonicky velmi cenné. Součástí galerie je zimní zahrada, která vede do Pakostova sadu.
Otevírací doba Městské galerie Beroun a kontakty ZDE

Politických vezňů 203