Beroun do konce roku vysadí další tři desítky stromů

Beroun do konce roku vysadí další tři desítky stromů 1

Zhruba tři desítky nových stromů ještě do konce roku vysázíme na území města Beroun. Některé z nich jsou součástí náhradní výsadby za odstraněné stromy. Město Beroun se vždy nejprve snaží s arboristou a dalšími odborníky  stromy ošetřit a zachránit, kácení je tak vždy až ten poslední krok.

Ke kácení stromů muselo v několika případech město nyní přistoupit, a to z důvodu jejich špatného zdravotního stavu nebo kvůli bezpečnosti občanů. Jedná se například o smrk na Wagnerově náměstí, břízy a jabloň na Parkáně, bříza v parku u obchodní akademie či javory a topol v areálu 2. ZŠ a MŠ Beroun. Za všechny pokácené stromy bude provedena náhradní výsadba vhodných stromů a nové stromky by měly být v ulicích města ještě do konce roku.

Datum vložení: 13. 10. 2023 12:52
Datum poslední aktualizace: 2. 2. 2024 13:12