Beroun vzpomíná na Jana Palacha

Právě dnes, 16. ledna, uplynulo 55 let od chvíle, kdy se na protest proti okupaci Československa armádami států Varšavské smlouvy upálil Jan Palach.

Student historie a politické ekonomie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se zapálil v horní části Václavského náměstí v Praze, aby vyburcoval veřejnost. S rozsáhlými popáleninami byl převezen do nemocnice, kde po třech dnech zemřel.

Město Beroun při příležitosti vzpomínky na tento hrdinský čin připravilo pietní místo u sochy mistra Jana Husa, kde můžete zapálit svíčku a zavzpomínat na Jana Palacha a připomenout si jeho odkaz. Svíčku zapálili i starostka Soňa Chalupová společně s místostarostou Dušanem Tomčem. Zároveň oba připomněli, že na naši historii nesmíme zapomínat a je potřeba předávat tyto informace našim dětem a mladším generacím. Jen tak můžeme zamezit tomu, aby se historie opakovala.

Datum vložení: 16. 1. 2024 11:03
Datum poslední aktualizace: 2. 2. 2024 13:12