Prezident Petr Pavel s chotí při své návštěvě Středočeského kraje zavítali také do Berouna

Ve středu 6. a ve čtvrtek 7. března se uskutečnila oficiální návštěva prezidenta republiky pana Petra Pavla a paní Evy Pavlové ve Středočeském kraji.

Hejtmanka Petra Pecková se s prezidentským párem nejdříve setkala při společné snídani, kterou připravili žáci Středního odborného učiliště a Praktické školy Kladno - Vrapice. Poté prezident s chotí od paní hejtmanky převzal symbolické dary. Pan prezident Pavel dostal ručně vyráběnou sekeru z dílny Petra Pěchoty a paní Eva Pavlová obdržela autorské šperky návrhářky Hany Polívkové. Zároveň se podepsali do krajské pamětní knihy.

Dalším bodem programu návštěvy Středočeského kraje byl Domov seniorů TGM v Berouně, kde jej přivítala starostka města Soňa Chalupová spolu s krajským radním pro sociální oblast Martinem Hrabánkem a ředitelkou zařízení Jitkou Synkovou. Na příjezd prezidenta čekaly také berounské děti. V rámci návštěvy domova seniorů nemohla chybět také debata s klienty a prohlídka zařízení. Poté celá delegace v čele s prezidentem republiky zamířila do centra Berouna na oběd do restaurace Black Dog.

„Jak mi pan prezident při našem rozhovoru přiznal, Beroun a jeho okolí se mu moc líbí, prý je to úžasné prostředí pro jízdu na motorce. Samozřejmě jsem ho pozvala na návštěvu Berouna, aby si mohl prohlédnout více z našeho skvělého města. Pan prezident byl vstřícný a já věřím, že se brzy dočkáme další jeho návštěvy,“ uvedla starostka Soňa Chalupová.

Z Berouna zamířil prezidentský pár do Křivoklátu. Pan prezident Petr Pavel se společně s první dámou zajímal o plánovaný vznik Národního parku Křivoklátsko. O tématu právě v Křivoklátu proběhla debata se starosty obcí, kterých se případný vznik nového národního parku dotkne.

Během dvoudenní návštěvy prezidentský pár za doprovodu hejtmanky dále navštívil mimo jiné sázavské Sklárny Kavalierglass, první energeticky soběstačnou obec v Česku Kněžice a také se pan prezident s první dámou v Kladně zúčastnili debaty s občany či podnikateli.

Datum vložení: 7. 3. 2024 14:50
Datum poslední aktualizace: 7. 3. 2024 14:52