Radnice nebude muset platit hlídaní berounských dětí

ilustrační foto

V minulém týdnu proběhla médii informace ohledně plánu ministerstva práce a sociálních věcí, který by ukládal povinnost obcím hradit náklady za hlídání dětí v případě, že se neumístí ve školce, nebo dětské skupině.

V Berouně taková situace nenastane. Město je v oblasti předškolního vzdělávání aktivní a na školní rok 26/27 připravuje novou školku Na Máchovně, kde vznikne prostor pro 166 dětí v šesti třídách. Dostatek míst ve školkách potvrdila i demografická studie z loňského roku.

Ministerstvo práce a sociálních věcí v minulém týdnu představilo návrh, kdy by města a obce měly vyplácet kompenzace rodičům za hlídání dětí v případě, že na jejich děti nezbude místo ve školce, nebo dětské skupině.

V Berouně taková situace nenastane, a to z několika důvodů. Město pečlivě sleduje kapacity mateřských školek. Jak ukazují i data z demografické studie, která počítá s přírůstkem obyvatel z jiných lokalit. Kapacity bude nutné navýšit, a to nejdříve od školního roku 26/27, kdy plánujeme zprovoznění nové mateřské školky Na Máchovně. Nová školka je navržena pro 166 dětí v šesti třídách, přičemž budova školky bude multifunkční. Její prostor lze jednoduše upravit dle potřeby, například na třídy základní školy nebo na klubové zařízení pro děti.

„Naším dlouhodobým cílem je, aby rodiče nemuseli mít obavy o umístění svých dětí do školek. Budujeme školku Na Máchovně, která výrazně navýší kapacitu. Dostatek míst pro naše děti už v minulém roce potvrdila demografická studie, a tudíž přesně víme, jaký bude vývoj počtu dětí. Situace, kdy bychom museli doplácet rodičům za hlídání, u nás vážně nenastane,“ řekl místostarosta Dušan Tomčo.

Datum vložení: 3. 4. 2024 13:56
Datum poslední aktualizace: 3. 4. 2024 14:03