Riskantní zásah městské policie: Strážníci zabránili tragédii

Perné chvíle zažili strážníci Městské policie Beroun při své službě v úterý 16. dubna. Jen díky jejich profesionálnímu přístupu a schopnosti zachovat si chladnou hlavu ve vypjaté situaci nedošlo k tragédii na dálničním mostě.

Vše odstartoval telefonát jedné všímavé ženy. Ta na služebnu městské police v odpoledních hodinách nahlásila, že u vlakového nádraží se pohybuje muž, který se snažil podřezat si žíly. Zakrvácený muž pak odešel směrem k dálnici.

Strážníci Vladislav Štochl a Pavel Šustr okamžitě vyjeli na místo. Když se hlídla dostala na dálnici, zjistila, že se mezi svodidly skutečně pohybuje muž.  Dokonce přebíhal v provozu od krajnice ke středovým svodidlům a jen díky šťastné náhodě se mu v tu chvíli nic nestalo. Strážníci museli okamžitě jednat. Začali zklidňovat dopravu, až se jim provoz podařilo zastavit. Mezitím neustále sledovali muže a snažili se k němu dostat, aby ho zpacifikovali.

To se jim nakonec povedlo, aniž by došlo k nehodě a zraněním. Na místo následně dorazila přivolaná státní policie a záchranná služba, která si dotyčného převzala do své péče, protože po pokusu o podřezání žil potřeboval lékařské ošetření. Policie ČR si případ převzala s tím, že muži hrozí obvinění z trestného činu obecného ohrožení.

Příkladný zásah strážníků ocenila starostka Soňa Chalupová společně s tajemníkem Městského úřadu Beroun Jiřím Chalupeckým. Oběma mužům osobně poděkovali a ocenili je za jejich skvělou práci a duchapřítomnost, kterou během zásahu prokázali.

Datum vložení: 17. 4. 2024 10:15
Datum poslední aktualizace: 17. 4. 2024 10:19