Stavba nové tělocvičný může začít

Dobrá zpráva

Starostka Soňa Chalupová dnes podepsala smlouvu o dílo se společností První KEY-STAV, a.s. na výstavbu tělocvičny pro 2. ZŠ a MŠ Preislerova. Podle smlouvy by měla stavební firma postavit tělocvičnu na pozemku školy v prostoru současného venkovního sportoviště do 12 měsíců od převzetí staveniště.

Přestože se původně předpokládalo, že nové sportoviště si z městského rozpočtu vyžádá 40 milionů korun, nakonec se městu podařilo zakázku vysoutěžit za 33, 7 mil. korun (bez DPH).
Novou tělocvičnu budou využívat zejména děti 2. ZŠ a MŠ Preislerova, která nemá potřebnou kapacitu pro výuku tělesné výchovy. Do budoucna se počítá i s využitím tělocvičny mimo vyučovací hodiny pro zájemce z řad sportovních klubů a veřejnosti.

Datum vložení: 5. 2. 2024 16:24
Datum poslední aktualizace: 5. 2. 2024 16:46