V létě bude dokončena 2. etapa rekonstrukce Švermovy ulice

V létě bude dokončena 2. etapa rekonstrukce Švermovy ulice 1

Město chce využít období letních prázdnin, kdy je doprava výrazně klidnější. V plánu je navázat na již opravenou část ulice a pokračovat v opravě až k Třídě Míru.

Na rekonstrukci ulice bude navazovat i sadová úprava, která počítá se zachováním vzrostlých stromů, které navíc doplní nová výsadba dřevin.

Opravou vozovky bude pokračovat rekonstrukce Švermovy ulice, která započala loni parkovištěm u Hospodářského dvora na Velkém Sídlišti, která začala již loni na podzim a byla úspěšně dokončena v prosinci loňského roku.

Součástí rekonstrukce vozovky bude i přeložení kabelu společnosti ČEZ. „Na překládky těchto kabelů se běžně čeká více než rok, podařilo se vyjednat zkrácení tohoto termínu a s firmou Strabag, která realizuje rekonstrukci ulice, došlo ke shodě ohledně pokračování prací právě na letní měsíce,“ řekl místostarosta Michal Míšina a dodal: „Právě umístění kabelu, které ve skutečnosti neodpovídá zákresu, nám zkomplikovalo původní plán oprav. Abychom však neztráceli čas, provedli jsme rekonstrukci parkoviště už loni a letos dokončíme opravu vozovky.“

V souvislosti s úpravou povrchů vozovky a chodníků, proběhne také realizace sadových úprav, které okolí ulice oživí zelení. „Charakter výsadby bude navazovat na již upravenou zeleň v předchozím úseku mezi ulicemi Košťálkova a Ke Koupališti, přičemž zvolené dřeviny jsou vybrané s ohledem k přilehlým stavbám. Jedná se především o stromy s menší korunou, “ doplnil Mišina.

Součástí plánu sadových úprav je také zachování stávající borovice, která je dominantou ulice. Volné prostory zaplní keře, které jsou pro okolí typické a napříč ulicí vzniknou smíšené trvalkové záhony. „Sadové úpravy navržené odbornou firmou zpříjemní prostor v okolí ulice, poskytnou v létě žádaný stín a podpoří biodiverzitu. Tímto krokem jednáme v souladu s programovými prioritami, kde jsme se zavázali soustředit na obnovu a výsadbu zeleně,“ uzavřel Mišina.

Datum vložení: 4. 3. 2024 10:05
Datum poslední aktualizace: 4. 3. 2024 10:05