Vytíženou silnici II/605 v centru města čeká letos rekonstrukce povrchu

Vytíženou silnici II/605 v centru města čeká letos rekonstrukce povrchu 1

V letošním roce se Středočeský kraj chystá na opravu povrchu části silnice II/605, a to v centru Berouna. Jedná se o úsek od mostu TGM přes Berounku až ke světelné křižovatce Plzeňská x Koněpruská.

V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele stavby. Rekonstrukce bude probíhat na etapy a neměla by trvat déle než 4 týdny. Středočeský kraj jako majitel komunikace plánuje opravu vozovky na období letních prázdnin, kde je ve městě provoz nejmenší.

Důvodem rekonstrukce je stav vozovky. Stávající živičný povrch silnice je u konce životnosti, objevují se na ní trhliny a začínající se vytvářet vyjeté koleje. Protože se jedná o extrémně vytížený průtah městem, je potřeba opravit povrch i s ohledem na bezpečnost provozu.

Město Beroun v souvislosti s touto opravou řeší několik zásadních otázek. „Na stav povrchu již nějaký čas na KSÚS upozorňujeme. Nyní se snažíme zajistit etapizaci oprav tak, aby byla zajištěna obslužnost centra města a sídliště Litava. Právě této části města se uzavírky vyvolané opravou dotknou nejcitelněji,“ uvedl místostarosta Michal Mišina.

Až Středočeský kraj seznámí město Beroun s detaily rekonstrukce, budeme občany obratem informovat na webových stránkách města, prostřednictvím aplikace Munipolis a na sociálních sítích.

Datum vložení: 12. 3. 2024 8:48
Datum poslední aktualizace: 12. 3. 2024 9:23