Cenu města Beroun získali František Hampl a Peter Kuhar

V Kulturním domě Plzeňka se ve čtvrtek 18. října uskutečnil slavnostní večer ke 100. výročí vzniku republiky spojený s předáním Cen města Beroun. Letošními laureáty jsou František Hampl za jeho dlouholeté působení na celé generace studentů berounského gymnázia a Peter Kuhar za šíření dobrého jména města Berouna, v zahraničí a za vytváření vztahů vzájemnosti mezi slovinskou a českou kulturou. Současně bylo uděleno čestné občanství města in memoriam Josefu Jonášovi za mimořádné činy spojené s osobním hrdinstvím v legionářské Rotě NAZDAR. Cenu pro tohoto významného legionáře převzal jeho prasynovec pan Kulhánek.

Úvodní projev přednesl historik Jan Rychlík. Následovalo samotné předávání cen, které bylo chvílemi velmi emotivní. Například ve momentě, kdy byl puštěn medailonek profesora Hampla. Řada jeho bývalých studentů, kteří byli v sále KD Plzeňka přítomni, se neubránila dojetí.
Slavnostní večer byl spojen také se křtem knihy Miloše Garkische s názvem Beroun mezi monarchií a republikou. Hudební část patřila vokálnímu kvartetu Bonbónek a souboru Hlahol.
 

Datum vložení: 19. 10. 2018 7:43
Datum poslední aktualizace: 19. 10. 2018 7:44