Vyhlašujeme soutěž o nejlepší protidrogový plakát

V obřadní síni berounské radnice byl v pondělí 8. ledna za přítomnosti představitelů města Beroun, Policie ČR, Národní protidrogové centrály SKPV, Krajského úřadu Středočeského kraje, městské policie a základních i středních škol slavnostně zahájen projekt Správným směrem.

Cílem projektu je prezentace výtvarných výherních děl na téma protidrogové prevence. Město Beroun ve spolupráci s Národní protidrogovou centrálou proto zároveň vyhlašuje od 9. ledna soutěž o nejlepší protidrogový plakát. Do soutěže se mohou přihlásit studenti středních škol a žáci 2. stupňů základních škol z celého ORP Beroun. Pro vítěze obou kategorií, tedy pro základní a střední školy, budou připraveny peněžní poukazy do Datartu. O vítězích rozhodne odborná porota. Bližší informace k soutěži najdete v dokumentu ZDE.  Typ: PDF dokument, Velikost: 327.06 kB

Současně jsou ve vstupní hale budovy Policie ČR v Tyršově ulici vystaveny soutěžní plakáty z dalších českých měst, které mohou sloužit jako inspirace pro mladé výtvarníky, kteří se budou chtít do  soutěže zapojit, nebo třeba jen k zamyšlení.

Otázkou protidrogové prevence se město Beroun a městská policie ve spolupráci s Policií ČR i Národní protidrogovou centrálou věnuje již řadu let. Jak na setkání zaznělo, drogová scéna se vyvíjí a vyvíjet se musí i ti, kteří mají prevenci na starost. Základním pilířem je vždy rodina, otázka prevence se pak rozšiřuje na školy a následně je potřeba ve vyšším věku ukazovat i syrovost skutečného světa. K tomu slouží projekty jako například Revolution train, který v uplynulých dvou letech mohli zájemci navštívit také v Berouně. Skvělým počinem v protidrogové prevenci je i tato soutěž, která výtvarnou formou nabízí možnost žákům a studentům zamyslet se nad touto problematikou zase z jiného úhlu.

výzva do soutěže VP 2024.doc

Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 484,5 kB